Laporta o próbie destabilizacji klubu. “Będziemy się bronić i zaatakujemy”

FC Barcelona musi radzić sobie ostatnio z zarzutami o korupcję. Stanowisko w sprawie wyraził prezydent Katalończyków, przekonując, że to była zaplanowana kampania.

Joan Laporta
fot. PressFocus Na zdjęciu: Joan Laporta
  • Przed niedzielnym El Clasico prezydent FC Barcelony postanowił przemówić do kibiców
  • Joan Laporta zdecydował się na skomentowanie doniesień o zarzutach prokuratorskich za rzekome czyny korupcyjne
  • Szereg klubu z Camp Nou zapowiedział, że Barca nie tylko będzie się bronić, ale także zaatakuje

Laporta o sprawie Negreiry

FC Barcelona już w niedzielę rozegra El Clasico z Realem Madryt. Przed tym starciem do kibiców przemówił sternik klubu z Camp Nou. Odniósł się do pozwu złożonego przez prokuraturę przeciwko Barcelonie i jego byłym sternikom Josepowi Bartomeu i Sandro Rosellowi w sprawie możliwej korupcji w wypłatach dla Jose Marii Enriqueza Negreiry. Były członek komisji sędziów technicznych otrzymał od klubu 7,3 miliona euro w latach 2001-2018.

– Skierowana przeciwko nam kampania nie jest przypadkowa. Jej celem jest destabilizacja zespołu na krótką metę i kontrolowanie Barcelony w perspektywie średnioterminowej. Za chwilę wyjaśnię, kto, dlaczego i jak chciał zorganizować tę akcję – mówił Joan Laporta cytowany przez klubowy profil na Twitterze.

Bądźcie pewni, że będziemy się bronić. I nie tylko, bo także zaatakujemy – dodał szef Blaugrany.

Teraz musimy się jednak skupić się na wspieraniu naszych zawodników, ponieważ pierwszym celem nieprzychylnym nam ludziom, jest destabilizacja drużyny. My natomiast musimy wspierać naszych trenerów i zawodników, aby wygrywali. Myślę, że nie powinniśmy skupiać się na innych aspektach, które rozpraszają uwagę naszych graczy. Wspierajmy Barcę, ponieważ ją kochamy – powiedział Laporta.

Czytaj więcej: FC Barcelona po El Clasico chce zacząć działać z misją specjalną

Komentarze