Media bezlitosne dla Lewandowskiego. “Jego powrót był wątły”

Robert Lewandowski od dłuższego czasu pozostaje bez formy, czego potwierdzeniem była słaba dyspozycja w meczu przeciwko Athletikowi Bilbao. Prasa hiszpańska skrytykowała Polaka za kolejny kiepski występ.

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • Robert Lewandowski w niedzielę rozegrał kolejne słabe zawody
  • Polak zmarnował dwie dogodne okazje strzeleckie
  • Media oceniły go jako jednego z najgorszych zawodników meczu z Athletikiem Bilbao

Robert Lewandowski wciąż bez formy

Tylko dwa trafienia w ostatnich siedmiu meczach i kiepskie wrażenie pozostawiane po sobie na murawie. Robert Lewandowski wciąż szuka formy, którą imponował w rundzie jesiennej. Kapitan reprezentacji Polski w niedzielę był jednym z najsłabszych zawodników FC Barcelony w rywalizacji z Athletikiem Bilbao. 34-latek zmarnował dwie znakomite okazje do strzelenia gola. 

Valverde odniósł się do zarzutów przeciwko FC Barcelonie. “Byliśmy wtedy najlepsi”
Ernesto Valverde

Zdecydowane słowa Valverde ws. skandalu wokół Barcelony Valverde, który trenował Barcelonę w latach 2017-2020, został zapytany, czy informacje zdobyte dzięki Negreirze pomogły jego drużynie zdobyć tytuł mistrzowski. – Wygraliśmy ligę 14 punktami przewagi nad drugą drużyną i wygraliśmy finał Pucharu Król 5:0. Nie ma wątpliwości, która drużyna była najlepsza w Hiszpanii w tamtym sezonie –

Czytaj dalej…

Postawa Lewandowskiego zostałam skrytykowana w hiszpańskich mediach. Tamtejsze dzienniki nisko oceniły grę Polaka.

“Polak nie zdążył się wyróżnić. Mało kreatywny. Zachował się źle w dobrej sytuacji po świetnym prostopadłym podaniu De Jonga w 17. minucie: nie udało mu się opanować piłki, a bramkarz Bilbao szybko wyszedł i udaremnił jego zamiary” – napisał dziennik Marca.

“Strzelec taki jak on, niewłaściwie zachował się w świetnej okazji do tego, aby znowu zdobyć bramkę. Jego powrót był wątły” – oceniło Polaka Mundo Deportivo. 

Również dziennik Sport nie znalazł zbyt wielu pozytywów w grze napastnika. Otrzymał on notę “6” – najgorszą w zespole, zaraz obok Ferrana Torresa i Sergio Busquetsa. 

“Nie trafił w kluczowym pojedynku. Nie oddawał dobrych strzałów, ale odciążył drużynę, zwłaszcza po przerwie, kiedy Athletic mocniej naciskał” – oceniono.

Robert Lewandowski pozostaje liderem klasyfikacji najlepszych strzelców La Liga. Polak z 15 trafieniami wyprzedza Enesa Unala z Getafe i Joselu z Espanyolu.

Czytaj także: “To zwycięstwo jest kluczowe dla przyszłości w La Liga”

Komentarze