Jaki klub obejmie Zidane? W grę wchodzą trzy opcje

Zinedine Zidane
PressFocus Na zdjęciu: Zinedine Zidane

Zinedine Zidane jest bezrobotny od czerwca 2021 roku, kiedy to rozstał się z Realem Madryt. Francuz w swojej głowie podobno ma trzy opcje, jeśli chodzi o przyszłość.

  • Zidane nie zostanie selekcjonerem Francji
  • 50-latek musi zatem poszukać innych opcji
  • Niewykluczone, że znowu trafi do Madrytu

Zidane po raz trzeci zostanie trenerem Realu?

Według “The Athletic”, osoba związana z otoczeniem Zinedine’a Zidane’a twierdzi, że 50-letni Francuz wyznaczył sobie trzy opcje na przyszłość. Najbardziej do utytułowanego trenera przemawia trzeci pobyt w Realu Madryt, ale przejęcie hiszpańskiego klubu przez “Zizou” musiałoby się odbyć w “odpowiednich okolicznościach”.

Przypomnijmy, iż aktualnym opiekunem “Los Blancos” jest Carlo Ancelotti, którego do pracy z reprezentacją “Canarinhos” chciałaby zatrudnić brazylijska federacja.

Dwie inne opcje to objęcie włoskiego Juventusu lub francuskiego Olympique’u Marsylia. Tak więc Zinedine Zidane sentymentalnie podchodzi do sprawy, ponieważ z każdym z wymienionych zespołów jest w jakiś sposób związany. 50-latek urodził się w Marsylii, a piłkarzem popularnych “Bianconerich” był w latach 1996-2001.

“Zizou” najwięcej czasu oczywiście spędził w stolicy Hiszpanii, ponieważ jako zawodnik przebywał na Estadio Santiago Bernabeu przez pięć lat, a później dwukrotnie zostawał szkoleniowcem drużyny “Królewskich”. Legendarny pomocnik pracował z ekipą “Los Blancos” w latach 2016-2018 oraz 2019-2021.

Zinedine Zidane na stanowisku trenera Realu Madryt trzy razy z rzędu wygrał Ligę Mistrzów i dwukrotnie sięgał po mistrzostwo La Ligi.

  • Czytaj więcej:
Szef Francuskiej Federacji Piłkarskiej odwołany ze stanowiska
Nioel Le Graet

Komitet Wykonawczy Francuskiej Federacji Piłkarskiej podjął decyzję o odwołaniu Noela Le Graeta ze stanowiska prezesa Francuskiego Związku Piłki Nożnej. Przynajmniej do czasu opublikowania audytu federacji. Noel Le Graet przestał pełnić obowiązki prezesa FFF Biznesmen i polityk podpadł opinii publicznej za krytyczne słowa pod adresem Zinedine’a Zidane’a Tymczasowym następcą 81-latka został Philippe Diallo Noel Le Graet

Czytaj dalej…

Komentarze