Piłkarz Barcelony pod wrażeniem Lewandowskiego. ”To zaszczyt móc grać razem z nim”

Pedri
Pressfocus Na zdjęciu: Pedri

Barcelona wygrała 6:0 z Pumas UNAM 6:0. Formą błysnęli Robert Lewandowski i Pedri, który jeszcze zaszczycony możliwością grania z Polakiem.

  • Robert Lewandowski i Pedri pokazali w niedzielnym meczu, że ich współpraca da dużo dobrego Barcelonie
  • Polak i Hiszpan współpracują ze sobą wyśmienicie
  • 19-latek z uznaniem wypowiedział się o starszym koledze z drużyny

Lewandowski i Pedri ze znakomitym zrozumieniem

Robert Lewandowski w Bayernie świetnie rozumiał się z Thomasem Muellerem. Po transferze Polaka do Barcelony kibice zastanawiali z kim 33-latek znajdzie szczególną nić porozumienia. Odpowiedź dał towarzyski mecz z Pumas UNAM (6:0), w którym Pedri asystował Lewandowskiemu. Polak odwdzięczył się dwoma ostatnimi podaniami w kierunku Hiszpana, który zabrał głos po ostatnim spotkaniu.

Bardzo chcieliśmy pokazać się fanom z jak najlepszej strony, od zwycięstwa. Nie możemy doczekać się rozpoczęcia sezonu, mamy duże ambicje – powiedział Pedri. – Mam nadzieję, że będziemy ją często pokazywać. To nie jest łatwe, ale ja też pracuję nad tym, żeby jak najlepiej pomagać drużynie w ataku. Trener zachęca nas, żebyśmy podłączali się do akcji i grali wysoko – dodał Hiszpan pytany o ocenę występu Barcelony.

Zobacz również: Strzelanina Barcelony w Pucharze Gampera. “Lewy show” w pierwszej połowie

Pedri został też poproszony o wyrażenie opinii na temat Lewandowskiego. 19-latkowi bardzo dobrze gra się z 33-letnim napastnikiem. – To zaszczyt móc grać razem z nim. Rozumiemy się bardzo dobrze, mam nadzieję, że Lewandowski da Barcelonie bardzo dużo radości – przyznał Pedri, który ocenił jeszcze transfery dokonane przez Barcelonę.

Myślę, że prezydent Joan Laporta i dyrekcja sportowa wykonali bardzo dobrą pracę i sprowadzili świetnych piłkarzy. My, którzy już byliśmy w kadrze, będziemy chcieli pomóc najlepiej jak umiemy – rzekł Hiszpan.

Czytaj także: FC Barcelona jednym z wygranych letniego okienka transferowego. Jak Xavi poukłada Blaugranę w tym sezonie?

Komentarze