Superpuchar Hiszpanii. Pierwszy gol Lewandowskiego w El Clasico [WIDEO]

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski najpierw zaliczył ładną asystę przy bramce Gaviego, a następnie młody pomocnik mu się odwdzięczył i idealnie dograł piłkę przy bramce “Lewego”. Za nami finałowy mecz Superpucharu Hiszpanii, w którym Barcelona wygrała z Realem Madryt (3:1).

• Robert Lewandowski strzelił swojego pierwszego gola w El Clasico
  • “Lewy” zaliczył także asystę przy bramce Gaviego
  • Barcelona zgarnęła Superpuchar Hiszpanii

Lewandowski pokonał Thibauta Courtois

Robert Lewandowski w 33. minucie finału Superpucharu Hiszpanii posłał ładne podanie do Gaviego, który zapewnił prowadzenie Barcelonie w spotkaniu z Realem Madryt. W 45. minucie role się odwróciły i to młody pomocnik asystował “Lewemu”, który nie pomylił się najbliższej odległości.

To pierwszy gol kapitana reprezentacji Polski w El Clasico. Robert Lewandowski mógł się cieszyć ze zdobycia bramki już w 13. minucie rywalizacji, gdy jego strzał zza pola karnego wylądował na słupku.

Przypomnijmy, że “Lewy” nie wpisał się do protokołu meczowego w swoim premierowym Klasyku na początku tego sezonu La Ligi. Wówczas “Królewscy” wygrali ze swoim odwiecznym rywalem 3:1.

Barcelona pokonała Real Madryt 3:1 w dzisiejszym El Clasico. Zwycięstwo w dzisiejszym El Clasico zapewniło polskiemu napastnikowi pierwsze trofeum w barwach popularnej “Barcy”.