Perez: gdyby Lewandowski mógł przybyć do Barcelony, byłoby fenomenalnie

Florentino Perez
Pressfocus Na zdjęciu: Florentino Perez

Wobec zmiany postawy Bayernu Monachium transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony staje się coraz bardziej realny. Na wsparcie Polaka w trakcie przyszłego sezonu mocno liczy Xavi, który ma pomysł na to, jak wkomponować go w kadrę. Pozytywnie na transfer 33-latka do Barcelony zapatruje się także prezes Realu Madryt, Florentino Perez.

  • FC Barcelona według niemieckich mediów planuje złożyć drugą ofertę za Roberta Lewandowskiego
  • Swoją opinię odnośnie potencjalnych przenosin Polaka do Hiszpanii wyraził ostatnio Florentino Perez
  • Zdaniem prezesa Realu Madryt, transfer 33-latka do Barcy byłby dobrą wiadomością dla całej ligi

Perez pełen szacunku wobec FC Barcelony

Niemiecki Bild poinformował w środę, że FC Barcelona jeszcze w tym tygodniu złoży drugą ofertę za Roberta Lewandowskiego. Włodarze Bayernu Monachium zmienili oni nieco swoje nastawienie i wobec otrzymania korzystnej oferty za Polaka, są gotowi zgodzić się na jego przenosiny do Katalonii. Mistrzowie Niemiec oczekują za 33-latka przynajmniej 50 milionów euro, płatnych od razu, bez rozkładania ich na raty. 

W Barcelonie mocno wierzą, że transfer uda się zrealizować, a Robert Lewandowski dołączy do drużyny jeszcze przed rozpoczęciem presezonu. Pozytywnie na taki ruch zapatruje się także prezes Realu Madryt – Florentino Perez. Hiszpan podziwia talent Polaka i uważa, że byłby on świetnym wzmocnieniem Blaugrany i urozmaiciłby ligę. 

– Gdyby mógł na przykład przybyć Lewandowski do Barcelony, byłoby fenomenalnie. Wszystko, co oznacza rozwój dla dwóch najlepszych klubów na świecie, pomoże wszystkim pozostałym prosperować – stwierdził Perez

Prezes Realu Madryt wyraził również irytację sposobem traktowania Dumy Katalonii przez władze La Liga. 

– LaLiga powinna być dyrektorem sportowym Barcelony, ponieważ czasem mówi, czy może kogoś sprowadzić, czy nie. Niech pozwolą Barçy robić to, co uważa za stosowne. Nie wpływajcie na nią, nie naciskajcie. Barça to wielki klub, jest bezpośrednim rywalem Realu w Hiszpanii, ale na świecie Barça i Real z mojego punktu widzenia są dwoma najlepszymi drużynami na świecie, a kiedy rozgrywamy Klasyk, ogląda go na żywo 600 milionów ludzi. Umniejszanie Barcelonie, ponieważ przechodzi przez lepszą lub gorszą sytuację, wydaje mi się absurdalne, a tym bardziej naciskanie na nią – dodał.

Czytaj też: Lewandowski odmawiał gigantom Premier League. ”Robert bardzo się tego bał”

Komentarze