Złe wieści dla FC Barcelony. Skrzydłowy ma opuścić hit w Lidze Europy

Ousmane Dembele
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Ousmane Dembele przedwcześnie opuścił murawę w sobotnim meczu z Gironą. Francuz doznał kontuzji, a niedzielne prognozy wskazują, że jego absencja potrwa nawet pięć tygodni. Jeśli się sprawdzą, skrzydłowy opuści oba starcia z Manchesterem United w Lidze Europy.

  • Ousmane Dembele zszedł z boiska już w 26. minucie
  • Skrzydłowy może pauzować nawet pięć tygodni
  • W 1/16 finału Ligi Europy FC Barcelona rozegra dwumecz z Manchesterem United

Poważne osłabienie FC Barcelony

Ousmane Dembele rozpoczął sobotni mecz z Gironą w wyjściowej jedenastce, a boisko opuścił już w 26. minucie. Kontuzja wykluczyła go z dalszego udziału w ligowym spotkaniu.

Początkowe prognozy mówiły, że uraz piłkarza FC Barcelony nie jest poważny, a przerwa od gry powinna potrwać maksymalnie dwa tygodnie. Fernando Polo przekazał natomiast zdecydowanie bardziej negatywne wieści. Otoczenie skrzydłowego wyraża obawy, że może on być niedostępny nawet przez pięć tygodni. Kontuzja mięśnia uda okazała się nieco poważniejsza.

Jeśli diagnoza się sprawdzi, “Duma Katalonii” będzie musiała radzić sobie bez ważnego zawodnika przez cały miesiąc. Dembele opuści kilka spotkań ligowych, a także hitowy dwumecz z Manchesterem United w ramach 1/16 finału Ligi Europy.

25-latek miał w przeszłości poważne problemy zdrowotne, w związku z którymi władze FC Barcelony długo rozważały rozstanie. Obecny sezon układał się natomiast dla niego zdecydowanie lepiej, gdyż miał możliwość rozegrania łącznie 28 spotkań. Dembele znajduje się w wysokiej dyspozycji, na co wskazują jego statystyki. Jest on najlepszym asystentem i drugim najskuteczniejszym strzelcem “Dumy Katalonii”.

Zobacz również:

Decyzja zapadła. Milan nie wykupi defensora Barcelony
Sergino Dest

Sergino Dest swoimi występami nie przekonuje włodarzy Milanu, a jego klauzula wykupi wynosi aż 20 mln euro. “Rossoneri” nie skorzystają z możliwości transferu definitywnego Amerykanina. Sergino Dest po sezonie wróci do Barcelony Boczny defensor przebywa na wypożyczeniu w Milanie “Rossoneri” nie mają jednak zamiaru skorzystać z opcji wykupu Dest nie zostanie w Mediolanie na dłużej

Czytaj dalej…

Komentarze