Decyzja zapadła. Milan nie wykupi defensora Barcelony

Sergino Dest
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Sergino Dest

Sergino Dest swoimi występami nie przekonuje włodarzy Milanu, a jego klauzula wykupi wynosi aż 20 mln euro. “Rossoneri” nie skorzystają z możliwości transferu definitywnego Amerykanina.

  • Sergino Dest po sezonie wróci do Barcelony
  • Boczny defensor przebywa na wypożyczeniu w Milanie
  • “Rossoneri” nie mają jednak zamiaru skorzystać z opcji wykupu

Dest nie zostanie w Mediolanie na dłużej

Włoskie media zgodnie informują, że Milan nie wykupi karty zawodniczej Sergino Desta, który występuje na San Siro w formie wypożyczenia z Barcelony. Kwota takiej transakcji wyniosłaby 20 mln euro, a prawy obrońca swoją dyspozycją nie przekonał do siebie włodarzy “Rossonerich”.

To oznacza, że boczny defensor po zakończeniu aktualnej kampanii wróci do Barcelony. Nie wiadomo, jaki plan na Amerykanina ma Xavi Hernandez, ale hiszpański trener nigdy nie był fanem talentu byłego zawodnika Ajaxu Amsterdam.

Sergino Dest w barwach Milanu rozegrał 14 meczów, a na boisku spędził łącznie tylko 632 minuty. Stefano Pioli nie zaufał 22-latkowi i nie ma zamiaru przekonywać władz włoskiego klubu, aby ci wykupili piłkarza z ekipy “Dumy Katalonii”.

Wychowanek Almere City na Camp Nou trafił w październiku 2020 roku za 21 milionów euro z wyżej wspomnianego Ajaxu Amsterdam. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 16 milionów euro.

  • Oglądaj treści wideo na naszym kanale:

Komentarze