Barcelona przedłużyła kontrakt z defensorem

Marcos Alonso
PressFocus Na zdjęciu: Marcos Alonso

Marcos Alonso zostaje w Barcelonie – lewy obrońca podpisał nową umowę z “Dumą Katalonii”. Porozumienie pomiędzy stronami będzie obowiązywało do 30 czerwca 2024 roku.

  • Barcelona przedłużyła kontrakt z Marcosem Alonso
  • Nowa umowa będzie ważna do 30 czerwca 2024 roku
  • Poprzednia wygasała po zakończeniu obecnego sezonu

Marcos Alonso zostaje na Camp Nou

Barcelona za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej i mediów społecznościowych pochwaliła się przedłużeniem kontraktu z Marcosem Alonso. Nowa umowa 32-latka będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku, a niektóre media podają, że znalazła się w niej także opcja przedłużenia kontraktu o kolejny sezon.

Poprzednie porozumienie między stronami wygasało już 30 czerwca 2023 roku. Dziewięciokrotny reprezentant Hiszpanii przychodził na Camp Nou jako lewy obrońca, ale w większości meczów aktualnego sezonu grał na pozycji stopera, ponieważ problemy zdrowotne mieli inni defensorzy.

Marco Alonso jest zawodnikiem Barcelony od września 2022 roku, kiedy to przeprowadził się do stolicy Katalonii za darmo, bowiem kilka dni wcześniej rozwiązał umowę z londyńską Chelsea. Wychowanek Realu Madryt w swoim piłkarskim CV posiada jeszcze takie kluby jak Fiorentina, Sunderland oraz Bolton Wanderers.

32-letni obrońca w 19 spotkaniach trwających rozgrywek zdobył 2 bramki. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 9 mln euro. Co ciekawe, klauzula wykupu w jego kontrakcie wynosi 50 mln euro.

  • Czytaj więcej:
Barca planuje zatrzymać Dembele na dłużej
Ousmane Dembele

Kataloński Sport informuje, że FC Barcelona w lutym po zamknięciu okienka transferowego planuje usiąść do rozmów z Ousmane Dembele w sprawie nowego kontraktu. Barcelona chce przedłużyć kontrakt z Dembele Na nową umowę przede wszystkim naciska Xavi Francuz jest chętny do kontynuowania kariery na Camp Nou Wkrótce rozmowy w sprawie nowej umowy dla Dembele Ousmane Dembele

Czytaj dalej…

Komentarze