Niedzielne El Clasico kluczowe dla walki o mistrzowski tytuł w Hiszpanii?

Jak każde El Clasico, tak i niedzielne spotkanie FC Barcelony z Realem Madryt jest szeroko omawianie w hiszpańskich mediach pod każdym aspektem. Dziennikarze przewidują, że wynik dzisiejszego starcia będzie kluczowy dla walki o mistrzowski tytuł w Hiszpanii.

FC Barcelona - Real Madryt
PressFocus Na zdjęciu: FC Barcelona - Real Madryt
  • Barcelona jest liderem La Liga
  • Katalończycy mają dziewięć punkt przewagi nad Realem
  • Niedzielny hit może być decydujący dla losów mistrzostwa

Barcelona i Real grają o tytuł La Liga

Tabela La Liga zdecydowanie podkreśla znaczenie niedzielnego starcia na Spotify Camp Nou. Liderzy ligi, FC Barcelona, zajmują wygodne miejsce w tabeli z 65 punktami na koncie, podczas gdy drugi Real Madryt zgromadził ich 56. Dziewięciopunktowa przewaga blaugrany jest przekonująca, ale nie konkretna.

Zwycięstwo Dumy Katalonii zwiększyłoby tę przewagę do 12 punktów, prowadząc podopiecznych Xaviego do pozornego mistrzostwa Hiszpanii, przekonują dziennikarze. Wyścig być może matematycznie nie byłby rozstrzygnięty, ale trudno byłoby sobie wyobrazić, że FC Barcelona roztrwania taką przewagę na finiszu rozgrywek.

Natomiast wygrana Realu, zdaniem hiszpańskich mediów, na nowo rozgrzałaby walkę o tytuł. Królewscy mieliby tylko sześć punktów straty i sprawa mistrzostwa byłaby otwarta na dwanaście kolejek przed końcem rozgrywek. Ponadto dziennikarze dodają, że strata punktów mogłaby Barcelonie odebrać wiele pewności siebie i przypominają ostatnie mecze Katalończyków, które nie były imponujące w wykonaniu drużyny prowadzonej przez Xaviego.

Początek meczu o godzinie 21:00.

Zobacz również: FC Barcelona – Real Madryt: typy, kursy, zapowiedź (19.03.2023)

Komentarze