Modrić zadecydował o swojej przyszłości. Wszystko jest już jasne

Luka Modrić
Luka Modrić Pressfocus

Według informacji przekazanych przez madrycki dziennik “AS”, Luka Modrić doszedł do porozumienia z władzami Królewskich w sprawie odnowy kontraktu, który wygasa wraz z końcem czerwca. Jeszcze zimą łączono Chorwata z potencjalnym powrotem do Premier League. Dziś wszystko jest już jasne. Doświadczony pomocnik zostanie w Hiszpanii na dłużej.

Modrić zakończy karierę w Madrycie?

Luka Modrić w ubiegłym roku jako jeden z pierwszych graczy Realu zgodził się na obniżkę pensji. Od początku tegorocznego sezonu w Hiszpanii nie milkły echa na temat kończących się umów kilku piłkarzy Los Blancos. Jednym z nich był 35-latek, który przez dłuższy czas skutecznie unikał tego tematu. Jednak informacje przekazane przez “AS” jasno mówią o tym, że nic niespodziewanego już się nie wydarzy. W konsekwencji Chorwat zaakceptował warunki nowego kontraktu. Co więcej obie strony doszły już do porozumienia i pomocnik będzie reprezentował barwy Królewskich przez kolejny sezon.

Bez Modrića gra się trudniej

Wydawało się, że Luka Modrić nie będzie grał na takim poziomie jak wcześniej. Chorwat wie, że młodszy nie będzie, jednak jego zasługi dla Realu Madryt są obecnie bezcenne. Od jesieni 35-latek jest jednym z najczęściej wykorzystywanych zawodników przez Zidane. Łącznie rozegrał już 40 meczy. Wraz z Casemiro i Toni Krossem tworzą trzon całej drużyny, a ich współpraca wygląda należycie, o czym świadczą ostatnie wyniki.

Wicemistrz Świata w Madrycie jest od 2012 roku. Od tamtej pory dla Los Blacnos rozegrał 383 mecze, sięgając z Realem po cztery puchary Ligi Mistrzów, Złotą Piłkę, dwukrotnie wygrywał La Ligę, natomiast trzy razy wznosił Superpuchar Europy. Triumfował z Królewskimi również w Klubowych Mistrzostwach Świata po wszystkich wygranych finałach Champions League.

Komentarze