Niespotykana sytuacja Modricia. Pierwszy raz od ponad dekady

Luka Modrić nie wystąpił w dwóch kolejnych meczach Realu Madryt po raz pierwszy od swojego debiutanckiego sezonu na Santiago Bernabeu. Wydaje się, że obecna kampania będzie ostatnią dla Chorwata w zespole rekordowych mistrzów Hiszpanii.

Luka Modrić
Obserwuj nas w
IMAGO / Marco Canoniero Na zdjęciu: Luka Modrić
  • Luka Modrić nie rozegrał ani minuty w dwóch ostatnich meczach Realu Madryt
  • Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w 2012 roku. Był to debiutancki sezon Chorwata w barwach Królewskich
  • Weteranem interesują się kluby amerykańskie i saudyjskie

Modrić stracił na znaczeniu w Realu Madryt

Luka Modrić może powoli żałować, że zdecydował się niedawno przedłużyć kontrakt z Realem Madryt o kolejny sezon. Kapitan reprezentacji Chorwacji musi ostatnio mierzyć się z sytuacją, z jaką nie miał do czynienia przez ponad dekadę. Jego ostatni występ miał miejsce w derbach stolicy. Mało tego, 38-latek został w nich zdjęty w przerwie. Nie pojawił się na murawie ani na minutę w starciach Królewskich z Las Palmas (2:0) i Gironą (3:0).

Modrić ostatnio nie wystąpił w dwóch spotkaniach Los Blancos z rzędu – będąc zdrowym – w 2012 roku. Miało to miejsce w jego debiutanckim sezonie na Santiago Bernabeu, konkretnie podczas starć z Ajaxem i FC Barceloną.

POLECAMY TAKŻE

Podpisując nową umowę, weteran podkreślał, że chce grać regularnie. Obecnie nie może na to liczyć. Możliwe, że pomocnik pluje sobie w brodę, bo latem kluby z Arabii Saudyjskiej i Stanów Zjednoczonych chciały obsypać go złotem. Z pewnością, jednak, wrócą po gracza już zimą. Zwłaszcza, jeśli będzie rozczarowany swoją sytuacją w stolicy Hiszpanii.

Modrić w tym sezonie rozegrał siedem spotkań we wszystkich rozgrywkach. Nie udało mu się jeszcze zanotować ani gola, ani asysty.

Czytaj więcej: Barcelona walczy o brazylijską perełkę. Chce uprzedzić Chelsea.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze