Messi może zostać w Barcelonie, ale chce konkretnych graczy

Lionel Messi
Lionel Messi PressFocus

Kapitan Barcelony rozważa pozostanie w stolicy Katalonii, ale stawia konkretne warunki. Jak donosi madrycka Marca, Messi chętnie przyjąłby w drużynie kilku klasowych zawodników, występujących głównie w Premier League.

Messi chce kolegów-gwiazd

W piątkowym wydaniu dziennik Marca doniósł, że Lionel Messi nie postawił jeszcze krzyżyka na swojej przyszłości w stolicy Katalonii. Dla najlepszego strzelca hiszpańskiej ekstraklasy prawdopodobne jest pozostanie w Barcelonie. Najważniejsza nie jest dla niego kwestia finansowa, ale ambitny projekt sportowy. Choć wydaje się, że długi wykluczają hitowe transfery, kandydaci na prezydentów ogłaszają, że mają w planie podpisywanie największych gwiazd. Argentyńczyk spokojnie czeka na wyniki wyborów i to, co nowy prezydent zechce mu zaproponować.

Gwiazdorskie nazwiska na “liście Messiego”

Zależnie od gwarancji, jakie da mu zwycięski prezydent, Messi podejmie decyzję na temat swojej przyszłości. Kapitan Blaugrany pozostaje otwarty na wszystkie możliwości, ale jeżeli ma pozostać na Camp Nou, klub potrzebuje wysokojakościowych wzmocnień. Owe wzmocnienia mają swoje nazwiska. Marca podaje, że Argentyńczykowi marzą się naprawdę gwiazdorskie nazwiska. Jednym z nich jest wieloletni przyjaciel Messiego, Sergio Aguero i jego sprowadzenie nie musi być traktowane w ramach science-fiction. Napastnik już w lipcu będzie wolnym zawodnikiem, a niedawno media donosiły, że marzy o grze w jednym klubie z kapitanem swojej reprezentacji. Inni wymienieni przez Marcę gracze, to gwiazdy Premier League: Roberto Firmino oraz N’Golo Kante, a także jeden z najlepszych graczy młodego pokolenia, Erling Haaland. Przekonanie któregoś z nich do przeprowadzki na Camp Nou wydaje się już być znacznie bardziej skomplikowane niż w przypadku Aguero.

Leo Messi udowadnia, że jest wart swej ceny w złocie. W sobotnim meczu z Sevillą po raz kolejny okazał się kluczowy, notując asystę i bramkę przy zwycięstwie 2:0. Jest na ten moment najlepszym strzelcem La Ligi z 19 golami na koncie.

Komentarze