Diego Armando Maradona
Diego Armando Maradona fot. PressFocus

Maradona i Messi, czyli wzajemny szacunek i podziw

Śmierć Diego Armando Maradony wstrząsnęła światem w środę. W hiszpańskich mediach w tej kwestii przywołane zostały wypowiedzi ojca Leo Messiego. Warto zaznaczyć, że “El Diez” niejednokrotnie był porównywany z piłkarzem FC Barcelony. Warto jednak podkreślić, że Diego Armando Maradona miał okazję świętować mistrzostwo świata. Messiemu to się jeszcze nie udało. Niemniej obaj mieli względem siebie wzajemny szacunek i uznanie.

Czytaj dalej…

Diego Armando Maradona zmarł w wieku 60 lat w swoim domu. Były reprezentant Argentyny miał atak serca, o czym informowały argentyńskie media w środowe popołudnie.

Maradona i Messi są nierozłączni, gdy omawia się historię argentyńskiej piłki. Nigdy nie było jednak Maradony i Messiego. Był najpierw Maradona, a potem dopiero Messi. – Leo dorastał, oglądając filmy z Maradoną- – powiedział ojciec piłkarza Barcy w rozmowie z Diario Sport.

Warto pamiętać, że Maradona był trenerem Messiego, gdy prowadził reprezentację Argentyny w latach 2008-2010. Sukcesu wówczas nie osiągnął. Różniło ich praktycznie wszystko. Maradona i Messi mieli inny sposób bycia.

– Z szacunku dla Leo nie chcę powiedzieć, czy on jest lepszy, czy ja byłem lepszy – powiedział kiedyś Maradona, gdy poproszono go o porównanie się do Messiego. – Trzeba go zostawić w spokoju. Bardzo go kocham i cieszę się, gdy widzę go na boisku – uzupełnił.

Godny następca Maradony także niejednokrotnie wypowiadał się na temat legendy futbolu. – Wiemy, co on znaczy dla Argentyńczyków – mówił Messi o Maradonie, gdy ten był odpowiedzialny za wyniki reprezentacji Argentyny. – Wspiera nas od podstaw, bo ludzie słuchają tego, co mówi i dobrze, że jest z tą grupą. To, co mówi jest prawie święte – dodał.

Pomimo tego, że Maradona i Messi są Argentyńczykami, to obaj odcisnęli swoje piętno w Hiszpanii. Maradona grał na mistrzostwach świata w Hiszpanii w 1982 roku, zanim trafił do FC Barcelony, a później Sevilli FC. Messi natomiast spędził jak na razie praktycznie całą swoją karierę szeregach Dumy Katalonii.

Komentarze