Louis van Gaal zachwycony grą pomocnika FC Barcelony

Frenkie de Jong
Pressfocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Frenkie de Jong znalazł się w ostatnich tygodniach w centrum zainteresowania medialnego. Wszystko to za sprawą negocjacji, jakie Manchester United prowadzi z FC Barceloną w sprawie jego transferu. Pomocnikiem zachwycony jest były szkoleniowiec Czerwonych Diabłów – Louis van Gaal.

  • Frenkie de Jong jest głównym kandydatem do wzmocnienia Manchesteru United
  • Czerwone Diabły od kiku tygodni negocjują z FC Barceloną jego transfer
  • Zachwycony postawą Holendra jest Louis van Gaal, który podkreśla jego wartość

Czy Barcę stać na utratę Frenkiego?

Sytuacja Frenkiego de Jonga jest dość skomplikowana. Holender nie jest zainteresowany przenosinami do Manchesteru United, który znajduje się w głębokim kryzysie i nie będzie występował w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Pozbywać się go nie chce także Xavi, który wysoko ceni umiejętności Holendra. Decyzję o wystawieniu go na listę transferową podjął zarząd FC Barcelony, która mierzy się z problemami finansowymi i potrzebuje środków na przeprowadzenie niezbędnych transferów. 

Manchester United od kilku tygodni negocjuje już z Barcą, jednak oba kluby wciąż nie osiągnęły porozumienia. Zdaniem Blaugrany, oferty Czerwonych Diabłów jak do tej pory były zbyt niskie. Wymagania finansowe Barcy w pełni rozumie Louis van Gaal, który ma okazję współpracować z de Jongiem w reprezentacji. Doświadczony szkoleniowiec jest zachwycony grą pomocnika.

– Wiem już jak istotny dla drużyny jest Frenkie de Jong. Już nie potrzebuję na to więcej dowodów. Frenkie wnosi do zespołu ekstra jakość. Nic dziwnego, że jest wart 112 milionów euro – stwierdził szkoleniowiec Holendrów. 

Oferty Manchesteru United jak do tej pory oscylowały w granicach 60 milionów euro. Na jego transfer nalega Erik ten Hag, a angielskie media zaznaczają, że Czerwone Diabły nie poddały się jeszcze i dalej będą starały się go pozyskać.

Przeczytaj również: Manchester United aktywny na rynku transferowym

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze