Czemu Messi nie wrócił do Barcelony? Szczere wyznanie Argentyńczyka

Leo Messi w środę zakomunikował, że w przyszłym sezonie będzie grał dla Interu Miami. Nici zatem z powrotu Argentyńczyka do FC Barcelony. Gwiazdor wytłumaczył powody swojej decyzji.

Lionel Messi
Imago/Joly Victor Na zdjęciu: Lionel Messi
  • Leo Messi nie wróci latem do FC Baarcelony. Argentyńczyk zdecydował się kontynuować karierę w Interze Miami
  • W rozmowie z redakcją SPORT napastnik wyjawił powody swojej decyzji
  • Gwiazdor obawiał się powtórki scenariusza sprzed dwóch lat, kiedy musiał na ostatnią chwilę czekać na rezultaty działań FC Barcelony

Messi wyjawił, czemu nie wrócił do FC Barcelony

W środę media obiegła informacja, że Leo Messi wreszcie zdecydował, gdzie będzie kontynuował karierę. Ku powszechnemu zaskoczeniu, Argentyńczyk przystał na propozycję ze strony Interu Miami. Odrzucił tym samym gigantyczny kontrakt ze strony Al Hilal, a także opcję powrotu do FC Barcelony.

35-latek w rozmowie z mediami wytłumaczył powody swojej decyzji. Jak przyznał, obawiał się ponownego połączenia sił z Barceloną, zważywszy na swoje przejścia podczas rozstania. 

– Chciałem wrócić, byłem bardzo podekscytowany tą możliwością. Potem jednak pomyślałem, że to, czego doświadczyłem podczas odejścia było niezwykle trudne i nie chciałbym przeżywać tego ponownie. Nie chciałem być w sytuacji, w której musiałbym biernie czekać i patrzeć co się wydarzy. Nie lubię pozostawiać kwestii swojej przyszłości w czyiś rękach – stwierdził Messi w rozmowie z redakcją SPORT.

U nas również: Koniec wątpliwości. Leo Messi potwierdził, gdzie zagra

Komentarze