Real pokonał Eibar i wciąż aspiruje do mistrzostwa

Karim Benzema
Pressfocus Na zdjęciu: Karim Benzema

W sobotnie popołudnie wystartowała 29. kolejka La Ligi. W pierwszym spotkaniu Granada rywalizowała z Villarrealem. Zdecydowanie lepsi okazali się goście, którzy po trzech trafieniach Gerarda Moreno wygrali 0:3. W drugim meczu Real Madryt pokonał Eibar 2:0 i dał znak, że aspiruje w walce o mistrzostwo. Najmniej działo się w Pampelunie, gdzie Osasuna zremisowała 0:0 z Getafe.

Granada – Villarreal 0:3

Villarreal nie miał żadnych problemów z odniesieniem trzeciego ligowego zwycięstwa z rzędu. Drużyna Unaia Emery’ego w sobotnie popołudnie pewnie 3:0 pokonała na wyjeździe Villarreal, a wszystkie trzy gole dla Żółtej Łodzi Podwodnej zdobył Gerard Moreno.

Pełna relacja z meczu >

Real Madryt – Eibar 2:0

Real Madryt pokonał Eibar 2:0 i zrobił duży krok w walce o mistrzostwo La Liga. Zinedine Zidane postanowił wystawić eksperymentalną jedenastkę. Królewscy przez cały mecz kontrolowali wydarzenia na boisku, a gole na wagę trzech punktów zdobyli Marco Asensio i Karim Benzema.

Osasuna – Getafe 0:0

W pierwszej połowie tego spotkania większe zagrożenie w szesnastce rywala stworzyło Getafe. Po przerwie role się odwróciły i to Osasuna mogła sięgnąć po pełną pulę. Była jednak mocno nieskuteczna i tylko zremisowała 0:0.