Laporta pełen wiary w zatrzymanie Messiego w Barcelonie

Joan Laporta
Joan Laporta fot. PressFocus

FC Barcelona pokonała w sobotę Athletic Bilbao 4:0 (0:0) w finale Pucharu Króla. Tymczasem po zakończeniu pochlebnych słów w kierunku Lionela Messiego nie szczędził prezydent klubu Joan Laporta. Sternik Blaugrany podzielił się także nadzieję, że Argentyńczyk przedłuży wygasający wkrótce kontrakt z klubem.

Nowa umowa dla Messiego priorytetem

FC Barcelona pokonała Los Leones w dużym stopniu dzięki Messiemu, który sobotni występ na stadionie w Sewilli okrasił dwoma golami. Tym samym zawodnik mógł cieszyć się z wygrania 35. trofeum z Katalończykami.

Ostatnio nie milkną jednak spekulacje związane z przyszłością Argentyńczyka, który od początku roku może negocjować z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami. Mimo wszystko prezydent klubu zachowuje spokój w sprawie przyszłości piłkarza.

– Leo to najlepszy zawodnik na świecie, który mocno związany z naszym klubem. Kocha Barcelonę. Jestem przekonany, że chce zostać. Już wie, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy i w ramach naszych możliwości, aby współpraca mogła być kontynuowana – mówił Laporta w rozmowie przed kamerą Telecinco.

Nie tylko finanse kluczem do porozumienia

Barcelona zmaga się ostatnio z ogromnymi kłopotami finansowymi. Wpływ na nie miała sytuacja pandemiczna, ale nie tylko. Oprócz aspektu finansowego, prezes klubu ma również nadzieję udowodnić Lionelowi Messiemu sportową siłę zespołu kierowanego przez Ronalda Koemana. Zwycięstwo Copa del Rey miało udowodnić, że 33-latek wciąż może wygrywać trofea, pozostają w Barcelonie. Przedłużenie kontraktu z Argentyńczykiem jest priorytetem dla Laporty.

– To nasze najdroższe życzenie. Leo zorganizował jednak piłkarską wystawę z drużyną, która grała na bardzo wysokim poziomie. Wygraliśmy Puchar Króla i mam nadzieję, że będzie to pierwsze trofeum nowego cyklu, w którym będziemy odnosić kolejne sukcesy – stwierdził Laporta.

Warto nadmienić, że Barca wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Aktualnie plasuje się na trzeciej pozycji, legitymując się 65 punktami. Do pierwszego Atletico Madryt traci tylko dwa oczka. Do zakończenia sezonu ligowego pozostało natomiast osiem kolejek.

FC Barcelona
Getafe
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 22. kwietnia 2021 21:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze