6. kolejka La Liga: Lewandowski z kolejnymi golami, nowy lider, Celta bez szans [WIDEO]

gracze Mallorki
PressFocus Na zdjęciu: gracze Mallorki

Wyniki 6. kolejki La Liga. FC Barcelona pokonała Elche 3:0, a Robert Lewandowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W innych spotkaniach tej kolejki wygrywali też zawodnicy Mallorki, Valencii (aż 3:0 z Celtą Vigo) i Bilbao. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Lewy znowu z bramkami, Barca na czele, Valencia lepsza od Celty

Spotkanie Mallorca – Almeria potoczyło się lepiej dla gospodarzy. Zawodnicy tego klubu prowadzili już od 25. minuty. Wtedy to golkipera gości strzałem głową pokonał Pablo Maffeo. Potem okazało się, że było to trafienie na wagę kompletu oczek.

FC Barcelona podejmowała Elche. Katalończycy byli zdecydowanymi faworytami tego meczu. Wynik spotkania otworzył Lewandowski.

Na 2:0 podwyższył Memphis Depay. Trzeciego gola przytomnym strzałem obok słupka zdobył RL9 i Duma Katalonii zwyciężyła 3:0. Polak został zmieniony w 72. minucie. FC Barcelona awansowała (przynajmniej do jutra) na pierwsze miejsce. Rywale są zaś obecnie na ostatniej lokacie.

Valencia mierzyła się z Celtą Vigo. Nietoperze nie dały żadnych szans swoim rywalom i pewnie triumfowały 3:0. Bramki dla Los Che zdobyli Samuel Castillejo, Marcos Andre i Andre Almeida. W czwartej potyczce Bilbao podejmowało Rayo. Baskowie wykorzystali atut własnego stadionu i triumfowali 3:2.