La Liga: czołówka na remis, spadek Deportivo Alaves – podsumowanie 37. kolejki

Mariano Diaz
Pressfocus Na zdjęciu: Mariano Diaz

Wyniki 37. kolejki La Liga. Żadna z czołowych ekip La Liga nie wygrała swojego spotkania. Przegrało zatem Deportivo Alaves, które dołączyło do Levante UD i także żegna się z Primera Division.

Walka o utrzymanie nabiera rumieńców

Grający w rezerwowym składzie i oszczędzający się na finał Ligi Mistrzów, Real Madryt zremisował z Cadiz CF 1:1. W 5. minucie Królewskich na prowadzenie wyprowadził Mariano Diaz, wyrównał przed przerwą Ruben Sobrino. Cadiz miało wielką szansę na zwycięstwo, ale w 61. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Alvaro Negredo. W związku z tym, gracze z Estadio Nuevo Mirandilla w dalszym ciągu pozostają w strefie spadkowej.

Zawiodła także FC Barcelona, która miała gigantyczną przewagę w starciu z Getafe CF. Cóż z tego jednak, skoro w ciągu 90 minut rywalizacji oddała zaledwie jeden celny strzał. Rozczarował również hit AtleticoSevilla. Los Rojiblancos prowadzili do przerwy, Andaluzyjczycy wyrównali na pięć minut przed końcem.

Porażka Deportivo Alaves z Levante UD sprawiła, że poznaliśmy drugiego spadkowicza. W ostatniej kolejce o uniknięcie degradacji walczyć będą trzy ekipy: Cadiz, Mallorca i Granada.