Frenkie De Jong
Frenkie De Jong fot. Grzegorz Wajda

Barcelona: De Jong i Braithwaite wrócą na czas

FC Barcelona zapewnia, że Frenkie de Jong i Martin Braithwaite bez problemów wrócą do Barcelony, gdzie wszyscy piłkarze mają stawić się w poniedziałek – czytamy na łamach dziennika AS.

Czytaj dalej…

Piłkarze mają być do dyspozycji Barcelony od poniedziałku, a w kolejnych dniach mają przechodzić testy i rozpoczynać indywidualne treningi. W przypadku 95 procent zawodników nie będzie z tym problemu, bowiem przebywają w Barcelonie lub jej okolicy. Jedyne znaki zapytania stoją przy nazwiskach De Jonga, który przebywa w Amsterdamie oraz Braithwaite’a, który jest w Madrycie.

Bardziej skomplikowany jest przypadek De Jonga, ponieważ ze względu na pandemię koronawirusa znacznie ograniczona została liczba lotów między Amsterdamem i Barceloną, szczególnie tych bezpośrednich. Barcelona zapewnia jednak, że utalentowany Holender wróci na czas do stolicy Katalonii.

Z kolei Braithwaite był zmuszony do powrotu do Madrytu, ponieważ po przejściu do Barcelony mieszkał w hotelu. Po wybuchu pandemii koronawirusa hotele zostały zamknięte i z tego powodu Duńczyk wyjechał do swojego domu w Madrycie.

Komentarze