Real Madryt zareagował na skandal w meczu z Valencią. Klub opublikował oświadczenie

Nie milkną echa skandalicznych wydarzeń z meczu Valencia – Real Madryt. Królewscy w oficjalnym komunikacie potępili zachowanie kibiców Nietoperzy, którzy obrażali na tle rasowym Viniciusa Juniora.

Vinicius Junior
Pressfocus Na zdjęciu: Vinicius Junior
  • W meczu Valencia – Real Madryt doszło do kolejnego w tym sezonie incydentu rasistowskiego. Kibice Nietoperzy wielokrotnie obrażali Vinciusa Juniora
  • Brazylijczyk skomentował zachowanie fanów Valencii, domagając się sprawiedliwości
  • Murem za zawodnikiem stoi Real Madryt, który opublikował oficjalne oświadczenie. Klub złożył zawiadomienie do Prokuratury Generalnej

Real Madryt domaga się ukarania kibiców Valencii

W Hiszpanii wrze po meczu Valencia – Real Madryt. Obrażany na tle rasistowskim był Vinicius Junior, który w zamieszaniu pod bramką wskazywał palcem, którzy kibice wykrzykiwali pod jego adresem obraźliwe komentarze. Wydaje się, że Javier Tebas zbagatelizował jednak sprawę, dodatkowo uderzając poniekąd w Brazylijczyka.

Na wydarzenia zareagował Real Madryt, który w poniedziałek opublikował oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Klub potępił zachowanie kibiców, jednocześnie broniąc swojego zawodnika. 

Los Blancos zwrócili się w nim z wnioskiem do Prokuratury Generalnej. Domagają się ukarania zaangażowanych w obrażanie Viniciusa Juniora kibiców. Klub oskarża ich o promowanie mowy nienawiści i i dyskryminację na tle rasowym. 

Czytaj też: Valencia publicznie potępia wszelkie formy nadużyć. “Podejmiemy najsurowsze kroki”

Komentarze