Valencia publicznie potępia wszelkie formy nadużyć. “Podejmiemy najsurowsze kroki”

Valencia opublikowała oświadczenie po meczu z Realem Madryt dotyczące skandalicznego zachowania kibiców. Klub zdecydowanie potępia działania rasistowskie, uderzające w Viniciusa Juniora.

Piłkarze Valencii
fot. Imago / Jose Miguel Fernandez Na zdjęciu: Piłkarze Valencii
  • Valencia opublikowała specjalne oświadczenie w sprawie obelg rasistowskich rzucanych w kierunku Viniciusa
  • Klub jednocześnie przekazał, że prowadzi dochodzenie w sprawie
  • Przedstawiciele ekipy z Estadio Mestalla zdecydowanie potępiaja skandaliczne zachowania

Valencia o rasizmie wobec Viniciusa

Valencia w niedzielnym spotkania La Liga mierzyła się z Realem Madryt. W meczu miała miejsce niezwykła draka, a w pewnym momencie z trybun kibice zaczęli obrażać Viniciusa Juniora na tle rasistowskim. Klub z Estadio Mestalla zareagował.

“Klub jest oddany wartościom szacunku i ducha sportowego, publicznie potwierdza swoje stanowisko przeciwko przemocy fizycznej i słownej na stadionach i ubolewa nad wydarzeniami, które miały miejsce podczas meczu 35. kolejki La Liga z Realem Madryt” – brzmi oświadczenie.

“Chociaż jest to pojedynczy epizod, obelgi w kierunku jakiegokolwiek gracza drużyny przeciwnej nie mają miejsca w piłce nożnej, nie odpowiadają wartościom i duchowi Valencii” – czytamy dalej.

“Klub prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu i podejmie najsurowsze kroki. Jednocześnie Valencia potępia wszelkie formy ataków i prosi o szacunek dla naszych fanów” – podsumowano komunikat.

Czytaj więcej: Ronaldo nie wytrzymał po skandalu rasistowskim. “To niedopuszczalne”

Komentarze