Koeman zawieszony. Barcelona nie zgadza się z decyzją

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Szkoleniowiec Barcelony Ronald Koeman nie będzie mógł poprowadzić drużyny w dwóch najbliższych ligowych spotkaniach. Holender został zawieszony przez Komitet Rozgrywek, po tym jak został odesłany na trybuny podczas czwartkowego ligowego spotkania z Granadą.

Koeman obejrzy dwa mecze z trybun

Koeman został usunięty ze strefy technicznej przez sędziego w 65. minucie spotkania, po tym jak wyraził swoje niezadowolenie z jego pracy. Holender ostro zareagował na sytuację po której rywale doprowadzili do wyrównania. Zachowanie szkoleniowca nie pomogło drużynie, która ostatecznie sensacyjnie przegrała 1:2 i mocno skomplikowała swoją sytuację w walce o mistrzowski tytuł. Duma Katalonii doznając porażki nie zdołała wykorzystać szansy na objęcie prowadzenia w ligowej tabeli.

Decyzja Komitetu Rozgrywek oznacza, że Koeman nie będzie mógł poprowadzić Barcelony w dwóch najbliższych ligowych spotkaniach – z Valencią na Estadio Mestalla oraz Atletico Madryt na Camp Nou.

Barcelona złoży odwołanie

Klub oraz sam szkoleniowiec nie zgadzają się z taką decyzją i zapowiedzieli już złożenie w tej sprawie odwołania. Wydaje się jednak, że jego powodzenie jest mało prawdopodobne, choć w stolicy Katalonii z pewnością liczą przynajmniej na zmniejszenie kary.

FC Barcelona zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli, mając dwa punkty straty do prowadzącego Atletico Madryt oraz taką samą liczbę punktów co drugi Real Madryt. W grze o tytuł pozostaje również Sevilla, która plasuje się na czwartej lokacie, z jednym punktem mniej od Barcelony.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 2. maja 2021 20:54.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze