Jorge Jesus
Jorge Jesus PressFocus

“Maradona miał pasję, Ronaldo ma jej trochę, a Messi wcale”

Jorge Jesus powiedział, w jaki sposób Diego Maradona przewyższał wszystkich innych piłkarzy. Pokusił się też o porównanie dwóch największych aktualnie gwiazd: Leo Messiego i Cristiano Ronaldo.

Czytaj dalej…

Trener Benfiki nie ma wątpliwości, kto był najlepszy w historii.

– Maradona był najlepszy, wspólnie z Pele. Brazylijczyk wciąż jest z nami, żyje, ale to Diego był najwspanialszy. Nie tylko dlatego, że był genialnym zawodnikiem, ale przez to jak to pokazywał. To stanowiło różnicę. Diego stał na szczycie futbolu, ale wciąż płonęła w nim pasja do gry, do piłki nożnej. Urodził się, by zostać piłkarzem, z tym talentem. Nie był końcowym produktem ciężkiej pracy. Ta pasja, to uczucie widać było zawsze, kiedy miał przy nodze piłkę. A dziś, rozmawiając jedynie o dwóch najlepszych zawodnikach, Cristiano Ronaldo ma tego uczucia trochę, natomiast Messi go nie ma. Nie posiada go ani trochę. Argentyńczyk jest wielkim zawodnikiem, ale mówimy o życiu, uczuciach, posiadaniu pasji do gry w piłkę nożną. Pod tym względem Maradona nie miał sobie równych – przekonywał portugalski szkoleniowiec.

Wraz ze swoją Benfiką, Jorge Jesus zajmuje trzecie miejsce w portugalskiej lidze, ze stratą czterech punktów do liderującego Sportingu. W grupie Ligi Europy “Orły” są już niemal pewne awansu, a w najbliższy czwartek podejmą u siebie Lecha Poznań. W pierwszym meczu Portugalczycy pokonali Kolejorza 4:2.

Diego Maradona zmarł w zeszłym tygodniu w środę skutkiem ataku serca. Przeżył 60 lat.

Komentarze