Joachim Loew uczy się języka hiszpańskiego

Joachim Loew
Joachim Loew PressFocus

Przyszłość Joachima Loewa pozostaje nieznana, ale trener uczy się języka hiszpańskiego. Niemiec kilkukrotnie odwiedzał w przeszłości siedzibę Realu Madryt i niewykluczone, że planuje pracować w La Lidze.

Czy Loew spróbuje swoich sił w Hiszpanii?

Nie wiadomo, co zamierza robić Joachim Loew po zakończeniu nadchodzących mistrzostw Europy. Selekcjoner reprezentacji Niemiec zapowiedział jedynie, że po wspomnianym turnieju zamierza zakończyć swoją przygodę z Die Mannschaft, ale chce też pozostać trenerem. Bild ujawnił jednak pewną wskazówkę odnośnie szkoleniowca mistrzów świata z 2014 roku.

Jak opublikował niemiecki dziennik, Joachim Loew uczęszcza na prywatne lekcje języka hiszpańskiego. Nie jest tajemnicą, że La Liga przyciąga wieloletniego selekcjonera reprezentacji Niemiec. W przeszłości przyjeżdżał on kilkukrotnie w odwiedziny do Realu Madryt, ponadto zapowiedział, że nie zamierza kończyć z karierą szkoleniową. Gdy Die Mannschaft sięgnęła po mistrzostwo świata blisko siedem lat temu, Królewscy interesowali się zatrudnieniem Loewa, ale jego kontrakt z reprezentacją uniemożliwił mu przenosiny na Półwysep Iberyjski.

Sytuacja może zmienić się latem. Niemiec po zakończeniu mistrzostw Europy chce wziąć kilka tygodni wolnego. Później zadecyduje, co chce robić w najbliższej przyszłości. W wywiadzie dla stacji radiowej Bayern1 Joachim Loew przyznał, że chce rozpocząć naukę języka hiszpańskiego “na poważnie”. Dodał też, że Hansi Flick jest dla niego logicznym kandydatem na następcę w roli selekcjonera reprezentacji Niemiec. “Zapewnia optymalne warunki”, powiedział o swoim byłym asystencie Loew.

Komentarze