“Jest najlepszym piłkarzem wszechczasów i zasługuje na odpowiednie pożegnanie. Bez niego boom klubu nie byłby możliwy”

Lionel Messi ma kontrakt ważny z Paris Saint-Germain do końca czerwca tego roku. Tymczasem ostatnio na temat Argentyńczyka głos zabrał Josep Guardiola, wierząc, że mistrz świata będzie kontynuował karierę w klubie z Camp Nou.

Lionel Messi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Lionel Messi
  • Lionel Messi i jego przyszłość jest wciąż wielką niewiadomą
  • Josep Guardiola ma nadzieję, że Argentyńczyk wróci do Barcelony
  • Mistrzowi świata z końcem sezonu wygasa umowa z Paris Saint-Germain

Guardiola liczy na powrót Messiego do Barcelony

Lionel Messi wciąż nie podjął decyzji w sprawie swojej przyszłości. Reprezentant Argentyny w ostatnim czasie jest łączony z różnymi klubami. Josep Guardiola liczy, że zawodnik wróci do ekipy z Camp Nou.

Jestem Socio Barcelony, mam zarezerwowane dwa miejsca na Camp Nou i mam tylko nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli pożegnać się z nim tak, jak na to zasługuje – mówił hiszpański trener cytowany przez ESPN.

Jest najlepszym graczem wszech czasów. W ostatnich dziesięcioleciach Barcelona przeżyła prawdziwy boom i bez niego nie byłoby to możliwe. I nie mówię tu o liczbach, ale o wpływie na grę, urodzie, estetyce, skuteczności – wszystkim – kontynuował Guardiola.

Nikt by nie pomyślał, że zakończy się w ten sposób. Wiem, że prezydent Laporta bardzo szanuje Leo i powiedział, że Messi zasługuje na odpowiednie pożegnanie. Leo pomógł rozwijać się Barcelonie. Kiedy ktoś jest tak wspaniały, zasługuje na godne pożegnanie – zaznaczył Hiszpan.

Mam nadzieję, że nadejdzie dzień, kiedy będę na swoim miejscu i będę mógł wstać, oklaskiwać go i pożegnać się z nim tak, jak Leo na to zasługuje. I wiem, że Joan Laporta spróbuje sprowadzić Messiego z powrotem i Leo też. On i jego rodzina zobaczą miłość, jaką wszyscy fani Barcelony odczuwają za wdzięczność i szacunek, jaki okazał klubowi – zakończył menedżer Manchesteru City.

Czytaj więcej: Specjalny plan Barcelony na pozyskanie Brazylijczyka

Komentarze