ICC: Atletico lepsze od Chivas

Diego Simeone

Rzuty karne musiały wyłonić zwycięzcę potyczki w ramach International Champions Cup, w której CD Chivas mierzyło się z Atletico Madryt. Ostatecznie górą był team z La Liga, który zwyciężył w konkursie “jedenastek” 5:4.

Dla podopiecznych Diego Simeone mecz toczony na Globe Life Park był pierwszym na trwającym turnieju. Z kolei ekipa z Meksyku rozgrywała swoje trzecie tego typu spotkanie w tym roku, chcąc za wszelką cenę przełamać serię porażek.

Batalia z udziałem obu drużyn nie należało do najciekawszych. Dość powiedzieć, że w trakcie 90 minut rywalizacji warte odnotowania było zaledwie kilka sytuacji. Pierwsza miała miejsce w 20. minucie, gdy Thomas Lemar zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu, ale na posterunku był golkiper Chivas.

Tymczasem w 24. minucie wyróżnił się Marcos Llorente, który tak uprzykrzył życie jednemu z rywali, że doprowadził go do upadku. Arbitrowi nie umknęło jednak to zdarzenie, więc piłkarz Atletico został ukarany czerwoną kartką. Tym samym madrycki team kończył zawody w dziesięciu.

Składy wyrównały się jednak w 61. minucie, gdy z powodu drugiej żółtej kartki plac gry musiał opuścić Carlos Villanueva. Mimo wszystko świadkom boju nie było dane zobaczyć goli w dwóch częściach rywalizacji, więc wygranego musiały wyłonić rzutów karnych, w których lepsi okazali się zawodnicy Los Rojiblancos.

CD Chivas – Atletico Madryt 0:0 (4:5.)