Obrońca Barcelony nie chce odchodzić latem z klubu

Jordi Alba
Pressfocus Na zdjęciu: Jordi Alba

Jordi Alba w tym sezonie zdaniem mediów został już przez Xaviego skreślony, a klub chciałby latem postarać się o jego sprzedaż. Nie pokrywa się to z planami lewego obrońcy, który upiera się przy pozostaniu. Hiszpan chce za wszelką cenę wypełnić swój kontrakt z klubem. 

  • Jordi Alba w tym sezonie spadł w hierarchii lewych obrońców Barcy na trzecie miejsce
  • 33-latek przegrywa zarówno rywalizację z Alejandro Balde, jak i Marcosem Alonso
  • Media przekazały, że Hiszpan nie planuje odchodzić latem i chce wypełnić do końca swój kontrakt

Alba gotowy walczyć o miejsce w kadrze Barcelony

Już na początku sezonu 2022/23 rywalizację o miejsce w podstawowym składzie FC Barcelony na lewej obronie wygrał Alejandro Balde. Wychowanek Dumy Katalonii zaprezentował się jako dużo bardziej żywiołowy i dynamiczniejszy obrońca, aniżeli Jordi Alba. Wraz z przybyciem do klubu Marcosa Alonso, Alba spadł obecnie na trzecie miejsce w hierarchii lewych defensorów w Barcelonie.

Zdaniem mediów Xavi skreślił 33-latka i jest gotów pozbyć się go z klubu przy najbliższej możliwej okazji. Blaugrana starała się w ostatnich dniach letniego okienka transferowego oddać go na wypożyczenie do Interu Mediolan. Zgody na taki ruch nie wyraził jednak sam zainteresowany. Klub chciałby przede wszystkim odciążyć nieco budżet, a wysoka pensja Alby jest dla niego sporym problemem.

Zdaniem dziennikarzy Sportu, Jordi Alba nie rozważa obecnie odejścia z Barcy. Defensor jest gotowy walczyć o miejsce w składzie, a jego intencją jest wypełnienie kontraktu. Ten jest ważny do końca czerwca 2024 roku. W tym sezonie Hiszpan rozegrał cztery mecze. Tylko w dwóch wystąpił w wyjściowym składzie.

Sprawdź też: Marquez: wkład Alby i Pique musi być niezależny od gry

Komentarze