Znamy Golden Boya 2021! Historyczna przewaga zwycięzcy nad resztą stawki

Pedri (z prawej) w walce z Gorosabelem
PressFocus Na zdjęciu: Pedri (z prawej) w walce z Gorosabelem

Pedri Gonzalez z Barcelony otrzymał nagrodę Golden Boy dla najlepszego zawodnika poniżej 21 roku życia. Hiszpan zdeklasował konkurencję, zbierając aż o 199 głosów więcej niż drugi Jude Bellingham.

  • Pedri Gonzalez po spektakularnym roku został wybrany najlepszym zawodnikiem do lat 21 na świecie
  • Zawodnik Barcelony jest następcą Erlinga Haalanda, który otrzymał to wyróżnienie w zeszłym roku
  • 18-latek zdeklasował konkurencję, uzyskując historyczną przewagę nad resztą stawki

Pedri Golden Boyem 2021 roku!

Pedri z Barcelony otrzymał nagrodę Golden Boy za rok 2021.

Dziennik wręczający nagrodę, Tuttosport, poinformował o tym za pośrednictwem swojej strony internetowej. 18-letni pomocnik całkowicie zdeklasował konkurencję. W głosowaniu brało udział 40 dziennikarzy. Aż 24 z nich umieściło Pedriego na pierwszym miejscu, dziewięciu na drugim, a trzech na trzecim. Reprezentant Hiszpanii uzbierał aż 318 punktów. To o 199 więcej niż drugi w zestawieniu Jude Bellingham. Tuttosport podkreśla, że to największa przewaga zwycięzcy nad resztą stawki w historii plebiscytu.

18-latek podziękował za nagrodę.

Dziękuję Tuttosport za trofeum, z którego jestem dumny. Dziękuję również wszystkim jurorom oraz fanom, którzy zawsze mnie wspierali w tak niesamowitym dla mnie roku 2021. Oczywiście chcę podziękować też Barcelonie, reprezentacji narodowej, mojej rodzinie, przyjaciołom i tym, bez których nie byłbym w stanie sięgnąć po nagrodę Golden Boy – powiedział zadowolony Pedri.

Pomocnik ma za sobą spektakularny rok. Po eksplozji jego talentu w Barcelonie jego talent dojrzał Luis Enrique. Nastolatek z miejsca stał się podstawowym pomocnikiem reprezentacji Hiszpanii, która dotarła do półfinału Euro 2021. Po zakończeniu tego turnieju Pedri wybrał się jeszcze na igrzyska olimpijskie, z których przywiózł srebrny medal. Z Dumą Katalonii sięgnął po Puchar Króla.

Natłok meczów w minionym sezonie odbija się na pomocniku czkawką w obecnym. Póki co 18-latek rozegrał dla Barcelony zaledwie cztery spotkania i kontynuuje swoją rehabilitację. Ma wrócić do gry dopiero pod koniec roku kalendarzowego.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 23. listopada 2021 23:06.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj również: Sterling zdecydowany na transfer do Barcelony.

Komentarze