Barca zatrzyma na dłużej swoją perełkę. Szczegóły dopięte!

Ansu Fati
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ansu Fati

FC Barcelona cała czas realizuje plan związany z przedłużaniem umów z kluczowymi zawodnikami. Niedawno nowy kontrakt z klubem z Camp Nou parafował Pedri. Mundo Deportivo podaje natomiast, że w czwartek ma zostać ogłoszona nowa umowa Ansu Fatiego.

  • Ansu Fati nie rozstanie się z klubem po wygaśnięciu kontraktu
  • Aktualna umowa 18-latka z Barcą obowiązuje do końca czerwca 2022 roku
  • Mundo Deportivo ujawniło, że nowy kontrakt zawodnika zostanie przedłużony do 2027 roku

Ansu Fati i jego przyszłość rozstrzygnięta

FC Barcelona od dłuższego czas robiła, co w jej mocy, aby przedłużyć umowę z reprezentantem Hiszpanii. Tymczasem najnowsze doniesienia hiszpańskich dziennikarzy sugerują, że Ansu Fati nowy kontrakt ma parafować w czwartek 21 października. W tym dniu ma też zostać przedstawiony oficjalny komunikat w sprawie przyszłości 18-latka.

Obecna umowa młodego zawodnika Blaugrany wygasa z końcem czerwca przyszłego roku. Tymczasem Mundo Deportivo podaje, że nowe porozumienie Ansu Fatiego z Katalończykami będzie obowiązywać do 2027 roku. Chociaż wczesniej mówiło się o tym, że umowa będzie obowiązywać do 2026 roku.

Z młodymi zawodnikiem wiąże się w klubie z Camp Nou ogromne nadzieje. Zwłaszcza, że w trakcie ostatniego letniego okienka transferowego z Barceloną rozstał się Lionel Messi. Ansu Fati jest postrzegany jako następca Argentyńczyka.

Ofensywny zawodnik jest wychowankiem Dumy Katalonii. Ansu Fati w tym sezonie wystąpił w czterech meczach, notując w nich dwa trafienia i jedną asystę.

Komentarze