Celta górą na inaugurację kolejki

Piłkarze Celty Vigo
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Celty Vigo

Drugie ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli w piątkowy wieczór piłkarze Celty Vigo. W pierwszym spotkaniu 34. kolejki La Liga pokonali u siebie 2:0 Levante.

Bez niespodzianki w Galicji

Celta do piątkowego meczu przystępowała w roli faworyta, z nadzieją na odniesienie drugiego zwycięstwa z rzędu. W ostatniej kolejce na własnym stadionie pokonała 2:1 Osasunę Pampeluna. Levante nie miało po swojej stronie zbyt wielu argumentów, po tym jak w ostatnich tygodniach doznała trzech porażek z rzędu.

W pierwszej połowie obejrzeliśmy wyrównane spotkanie, w którym obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia gola. Ostatecznie jednak piłka ani razu nie znalazła drogi do bramki.

W drugiej odsłonie gole już padły, a pierwszy z nich w 51. minucie. Po świetnym podaniu Iago Aspasa w polu karnym, piłkę do bramki Levante sprytnym uderzeniem skierował Brais Mendez.

Levante nie potrafiło odpowiedzieć, a Celta w 74. minucie zdobyła drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Augusto Solari, który strzałem z pięciu metrów wykorzystał bardzo dobre dogranie Aarona Caricola wzdłuż linii bramkowej.

Dzięki tej wybranej Celta awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli La Liga.