Agenci obrońcy spotkali się z FC Barceloną. Niejasna sytuacja Hiszpana

FC Barcelonie latem zależeć będzie na pozbyciu się Jordiego Alby. Wysoka pensja Hiszpana jest dla klubu ogromnym problemem. Zaskakujące w tej sytuacji wydają się doniesienia Fabrizio Romano. Włoch przekazał, że Barca na spotkaniu z zawodnikiem nie omawiała potencjalnej obniżki pensji.

Jordi Alba
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Jordi Alba
  • Jordi Alba jest dla Xaviego zbędny, a FC Barcelona chce się go pozbyć z powodu gigantycznych zarobków Hiszpana
  • Lewy obrońca czuje się dobrze w klubie i chciałby do końca wypełnić swój kontrakt
  • We wtorek doszło do spotkania agentów zawodnika z działaczami Blaugrany, jednak redukcja pensji nie była tematem rozmów

Jordi Alba niechętny obniżce zarobków?

Jordi Alba jest obecnie jednym z najlepiej zarabiających zawodników FC Barcelony. To ogromny problem dla klubu, który pracuje nad poprawą trudnej sytuacji finansowej. Poziom sportowy zawodnika nie jest zdaniem sztabu szkoleniowego współmierny do jego zarobków. Z tego powodu Barca będzie starała się pozbyć go w letnim okienku transferowym.

Jedną z możliwości na pozostanie lewego obrońcy jest obniżka pensji. Przedstawiciele klubu spotkali się ostatnio z agentami zawodnika. Fabrizio Romano przekazał jednak zaskakująco, że obniżka zarobków nie była tematem rozmów.

Włoski dziennikarz poinformował, że Hiszpan chciałby wypełnić swój kontrakt i pozostać w ekipie Dumy Katalonii na kolejny sezon. Inne plany względem zawodnika ma jednak Xavi. Trener stawia na Alejandro Balde, a do tego ma namawiać Albę na odejście. Najbliższe tygodnie mogą przynieść rozwiązanie dla niełatwej sytuacji.

Także u nas: Wielki talent Barcelony przedłuży kontrakt. Gigantyczna klauzula wykupu

Komentarze