Kontuzja Benzemy poważniejsza, niż zakładano. Opuści derby

Karim Benzema
PressFocus Na zdjęciu: Karim Benzema

Karim Benzema doznał jednocześnie dwóch urazów mięśniowych podczas spotkania Ligi Mistrzów. W ich wyniku będzie pauzować przez niemal miesiąc i wróci do gry dopiero po przerwie reprezentacyjnej. Ominą go trzy mecze Królewskich, w tym prestiżowe derby stolicy.

• Karim Benzema opuścił boisko podczas meczu Celticu z Realem Madryt (0:3)
  • Badania wykazały, że Francuz doznał jednocześnie dwóch kontuzji mięśniowych w prawym udzie
  • Przerwa faworyta do zdobycia Złotej Piłki potrwa kilka tygodni. Najprawdopodobniej wróci do gry dopiero po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej

Benzema opuści trzy mecze Królewskich

Kibice Realu Madryt zadrżeli, gdy w 29. minucie meczu na Celtic Park Karim Benzema złapał się za udo. Ostatecznie kontuzja okazała się zbyt poważna, by Francuz kontynuował grę. Zmienił go Eden Hazard, który ostatecznie zanotował bramkę i asystę w meczu zakończonym wynikiem 3:0.

Pierwsze prognozy zdawały się dawać nadzieję. Faworyt do zdobycia Złotej Piłki miał opuścić tylko jedno spotkanie i wrócić do gry. Niestety, przerwa w grze 34-latka okaże się dłuższa. Jak poinformowali Królewscy, ich lider doznał jednocześnie dwóch urazów. “Zdiagnozowano kontuzję w mięśniu półścięgnistym oraz przeciążenie w mięśniu czworogłowym. Oba urazy dotyczą prawego uda” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu klubu.

Hiszpańscy dziennikarze szybko wzięli się do pracy. Według nich Benzemę czeka około miesiąca rozbratu z boiskiem. Aby wrócił w pełni gotowy, zamierza odpuścić nawet przerwę reprezentacyjną. Przed nią Real czekają trzy spotkania. W najbliższy weekend zmierzą się z Mallorką, następnie czeka ich starcie w Lidze Mistrzów przeciwko RB Lipsk. Fani ostrzą jednak sobie zęby na 18 września, gdy dojdzie do derbów stolicy na Civitas Metropolitano. Królewscy będą w nich musieli radzić sobie bez swojej największej gwiazdy. Gdy Francuza zabrakło w minionym sezonie, Los Blancos zanotowali najdotkliwszą porażkę, przegrywając w El Clasico aż 0:4.

Benzema w tym sezonie wystąpił już w sześciu spotkaniach. Zanotował w nich cztery bramki i asystę.