Barcelona zaprezentowała dwa ostatnie nabytki

Marcos Alonso
Pressfocus Na zdjęciu: Marcos Alonso

We wtorkowe popołudnie kontrakt z Barceloną podpisali Hector Bellerin i Marcos Alonso. Piłkarzy powitał prezydent klubu Joan Laporta.

Barcelona powitała dwóch Hiszpanów

Jedną z pozycji, którą na finiszu okna transferowego chciała wzmocnić Barcelona, była prawa obrona. Klub planował przeznaczyć na prawego defensora sporo pieniędzy, ale postanowił finalnie skorzystać z budżetowej opcji, ponieważ wierzył w kupno Bernardo Silvy. Portugalczyk nie trafił na Camp Nou. W przeciwieństwie do Hectora Bellerina, który podpisał z wicemistrzem Hiszpanii roczny kontrakt.

Witaj z powrotem Hector! Barça zawsze była towim domem. Dołączyłeś do klubu w 2003 roku, czyli wtedy, kiedy ja zaczynałem kadencję! To ciekawe, że teraz mogę cię powitać z powrotem. Hector ma wielki talent. Prosił o niego trener. Doświadczenie nabyte w Arsenalu czy w Realu Betis na pewno pomoże tobie i zespołowi – tak Bellerina przywitał prezydent Barcelony Joan Laporta. Chwilę później z gigantem La Ligi związał się Marcos Alonso.

Witaj Marcos! Dzisiejszy dzień jest pełen emocji. Marcos ma wielki talent, ale zapewnia kontynuację pewnej sagi. Jego ojciec, którego wszyscy pamiętamy, grał w latach 80. w barwach Barçy. Wszyscy pamiętamy jego gola dającego puchar. Teraz mamy nowego Marcosa Alonso – rzekł podczas prezentacji byłego obrońcy Chelsea Joan Laporta. Hiszpański defensor także związał się z Barceloną rocznym kontraktem.

Czytaj także: Żółta Łódź Podwodna chce pływać z grubymi rybami

Komentarze