FC Barcelona zamierza pozwać Atletico Madryt

Antoine Griezmann
fot. PressFocus Na zdjęciu: Antoine Griezmann

FC Barcelona jest w trakcie przygotowania pozwu i będzie nalegała o natychmiastową wypłatę 40 milionów euro w sprawie związanej z Antoinem Griezmannem, głosi El Larguero. Klub z Camp Nou uważa, że Francuz jest już pełnoprawnym piłkarzem Los Colchoneros.

  • Atletico Madryt ma twardy orzech do zgryzienia
  • Stołczny klub zobowiązał się do wykupienia Antoine’a Griezmanna za 40 mln euro po spełnieniu odpowiednich warunków
  • Okazało się, że klubowa kasa nie jest gotowa na taki wydatek
  • Los Colchoneros robią wszystko, co w ich mocy, aby obniżyć sumę za reprezentanta Francji

Jaki los czeka Griezmanna?

FC Barcelona wypożyczyła Antoine’a Griezmanna w 2021 roku z opcją obowiązkowego transferu definitywnego po spełnieniu konkretnych warunków. Atletico zobowiązało się do wykupienia Francuza za 40 milionów euro, jeśli zawodnik spędzi na boisku co najmniej 45 minut w 50 procent meczów w trakcie dwóch sezonów.

Tymczasem w trakcie trwającej kampanii Griezmann rozegrał pięć spotkań, wchodząc na boisko w roli jokera w 60. minucie. 31-latek zdobył w tych spotkaniach trzy bramki. El Larguero daje natomiast do zrozumienia, że FC Barcelona jest mocno zniesmaczona działaniami klubu z Madrytu. Tym samym chce pozwać Atletico za to, że sternicy tej ekipy unikają wywiązania się z umowy. Katalończycy mają żądać natychmiastowej wypłaty 40 milionów euro.

Wcześniej informowano, że Atletico w obecnej sytuacji nie naruszyło prawa. Agent 31-latka miał natomiast zaoferować Barcelonie niższą sumę wykupienia piłkarza. Klub z Madrytu będzie kontynuował puszczanie zawodnika na boisko w drugiej połowie, dopóki Barca nie zgodzi się na zmniejszenie kwoty.

Czytaj więcej: Atletico – Porto: madrycki dreszczowiec w końcówce

Komentarze