Barcelona przedstawiła Demebele propozycję nowego kontraktu

Według dziennikarza Luisa Rojo, Barcelona zaoferowała Ousmane'owi Dembele nowy kontrakt mający obowiązywać do 2028 roku. Obecna umowa wygasa w czerwcu przyszłego roku.

Ousmane Dembele
IMAGO / NurPhoto Na zdjęciu: Ousmane Dembele
  • Barcelona pracuje nad nowym kontraktem dla Dembele
  • Według mediów Duma Katalonii ma przygotowaną gotową ofertę
  • Obie strony są chętne do kontynuowania współpracy

Dembele wkrótce podpisze nową umową?

Uważa się, że pierwszy etap operacji rozpoczął się kilka tygodni temu, kiedy przedstawiciel Ousmane Dembele, Moussa Sissoko i dyrektorzy Barcelony, Mateu Alemany i Jordi Cruyff, usiedli na przy jednym stole, by pomówić o przyszłości Francuza. Podczas pierwszego spotkania zostały jednak omówione jedynie intencje obu stron.

Wygląda na to, że obie strony chętnie podchodzą do tematu dalszej wspólnej współpracy. Teraz, podczas kolejnych rozmów umowa Dembele została dokładnie omówiona. W tej chwili jego kontrakt obowiązuje do 2024 roku i ma klauzulę odejścia o wartości 100 milionów euro. Jednak w czerwcu i lipcu kwota ta spadnie do 50 milionów euro, dając innym klubom doskonałą okazję do podpisania z nim kontraktu w promocyjnej cenie.

Według Rojo, Barcelona przedstawi Dembele nową propozycję, która będzie długoterminową umową do 2028 roku. Francuz będzie musiał podjąć ostateczną decyzję, czy warunki zaproponowane przez Katalończyków są dla niego satysfakcjonujące. Barcelona będzie chciała zamknąć tą operację, zanim odejdzie Mateu Alemany.

Zobacz również: “Odejście Busquetsa to pierwszy krok na drodze do powrotu Messiego do Barcelony”

Komentarze