Ulga dla kibiców Barcelony, gwiazda z nową umową!

Pedri (z prawej)
Pedri (z prawej) PressFocus

Fabrizio Romano poinformował, że Barcelona doszła do porozumienia z Pedrim w sprawie nowego kontraktu, obowiązującego do 2026 roku. Klauzula odstępnego w przypadku 18-latka wynosić będzie miliard euro.

  • Joan Laporta skupia się na przedłużeniu kontraktów z młodymi gwiazdami Barcelony
  • Fabrizio Romano poinformował, że klub najszybciej doszedł do porozumienia z Pedrim
  • Kontrakt 18-latka obowiązywać będzie do 2026 roku, a klauzula odstępnego wyniesie miliard euro

Pedri przedłuży kontrakt z Barceloną, zgodził się na ogromną klauzulę odstępnego!

Barcelona w obecnej sytuacji finansowej musi odpuścić wielkie wyścigi po największe gwiazdy. Joan Laporta i spółka są zmuszeni, by skupiać się na poszukiwaniu okazji na rynku transferowym i przedłużaniu kontraktów z młodymi gwiazdami. W środę włodarze Blaugrany osiągnęli sukces istotny dla najbliższej przyszłości drużyny.

Fabrizio Romano poinformował bowiem, że klub doszedł do porozumienia w sprawie przedłużenia umowy Pedriego. Obecny kontrakt obowiązywał jedynie do końca sezonu, choć podobno istniała klauzula, według której Blaugrana mogła prolongować go jednostronnie. Główny faworyt do sięgnięcia po tegoroczną nagrodę Golden Boy zgodził się na pięcioletnią umowę z rekordową dla klubu klauzulą. Duma Katalonii wyciągnęła wnioski z błędu, jakim było zawarcie w kontrakcie Neymara klauzuli o wysokości “zaledwie” 222 milionów euro. Ta kwota okazała się możliwa do spełnienia przez Paris Saint-Germain, a Barcelona nie chce popełniać tego samego błędu ponownie. Pedri ma zawartą w umowie klauzulę o wysokości miliarda euro – jeszcze żaden zawodnik w historii klubu takiej nie miał, choć w zespole Realu Madryt to dość powszechne zjawisko.

Joan Laporta kontynuuje walkę o lepszą przyszłość dla Dumy Katalonii. Teraz może skupić się na dwóch kolejnych wschodzących gwiazdach. Jeszcze w tym tygodniu sztab techniczny ma spotkać się z agentem Ansu Fatiego, Jorge Mendesem. Następny w kolejce jest najmłodszy debiutant w historii reprezentacji Hiszpanii, Gavi. W międzyczasie trwają też rozmowy ze znacznie starszym Sergim Roberto.

Dla Pedriego poprzedni sezon był jakby wymarzony. Rozpoczynał go, nie wiedząc, czy nie zostanie wypożyczony do słabszego zespołu, a stał się gwiazdą Barcelony i reprezentacji Hiszpanii. W barwach La Rojy wystąpił dziesięciokrotnie i zagrał z nią w półfinale Euro 2020. Następnie udał się na igrzyska olimpijskie, z których wrócił ze srebrnym medalem. Dla Barcelony zdążył już rozegrać 56 spotkań. Zanotował w nich cztery bramki i sześć asyst.

FC Barcelona
Dynamo Kijów
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20. października 2021 18:42.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj również: Depay notuje w tym roku lepsze liczby niż kandydat do Złotej Piłki.

Komentarze