Ansu Fati zaakceptował warunki Barcelony

Ansu Fati
Pressfocus Na zdjęciu: Ansu Fati

W ostatnich dniach sporo mówiło się na temat nowej umowy dla Ansu Fatiego. Hiszpan złożył właśnie podpis pod kontraktem, który związał go z klubem na kolejne sześć lat. O wszystkim oficjalnie poinformowała Duma Katalonii za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  • Aansu Fati złożył podpis na nowym kontrakcie z FC Barceloną
  • Suma odstępnego robi wrażenie i zarazem jest zaporowa

Ansu Fati zostaje w Barcelonie

Przyszłość Ansu Fatiego w FC Barcelonie była priorytetem dla Joana Laporty. Prezydent klubu po długich negocjacjach doszedł do porozumienia z przedstawicielami piłkarza. Tym sposobem Hiszpan zgodził się na sześcioletnią umowę. Co więcej, Duma Katalonii zaczyna kadrową rewolucje od wychowanków La Masii. Z czasem kryzys finansowy powinien odejść w zapomnienie. Wówczas szefostwo będzie miało środki na wielkie transfery, ale teraz najważniejszym zadaniem władz było zatrzymanie utalentowanych zawodników na dłużej.

Fati dołączył do akademii Barcy w 2012 r., natomiast pierwszy raz zadebiutował w seniorskiej drużynie siedem lat później. Po odejściu Lionela Messiego przejął koszulkę z numerem “10”. Na swoim koncie już ma kilka pobitych rekordów. Najpierw został najmłodszym graczem, który wystąpił w koszulce Dumy Katalonii w oficjalnym meczu La Ligi. Później został też najmłodszym strzelcem klubu, kiedy zdobył premierowe trafienie przeciwko Osasunie.

Przed 18-latkiem jeszcze wiele lat wspaniałej kariery. W poprzednim sezonie doznał jednak groźnej kontuzji kolana, po której wrócił dopiero na jesień 2021. Kilka dni temu zanotował drugie trafienie w tegorocznej kampanii, gdy zdobył wyrównującego gola przeciwko Valencii (3:1). Dla ciekawskich dodamy jeszcze, że obecna klauzula wykupu Fatiego osiągnęła rekordową sumę miliarda euro.

Przeczytaj również: FC Barcelona – Dynamo Kijów: Katalonia odetchnęła z ulgą

Komentarze