Znakomity występ młodych Polaków. Pięć goli i awans do ćwierćfinału ME

Młodzieżowa reprezentacja Polski rozegrała drugie spotkanie na Mistrzostwach Europy U-17 i zanotowała drugie efektowne zwycięstwo. W sobotę podopieczni Marcina Włodarskiego wygrali 5:3 z Węgrami i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Polska - kibice
PressFocus Na zdjęciu: Polska - kibice
  • Reprezentacja Polski U-17 wygrała drugi mecz z rzędu na Mistrzostwach Europy
  • Młodzi Biało-Czerwoni pokonali Węgrów 5:3
  • Dzięki temu zwycięstwu awansowali do ćwierćfinału zmagań

Reprezentacja Polski. Kadra U-17 wygrywa i melduje się w ćwierćfinale ME

W pierwszej serii rywalizacji w Grupie A Mistrzostw Europy U-17 Polacy mierzyli się z Irlandią i wygrali aż 5:1. Na listę strzelców wpisali się Skoczylas (dwukrotnie), Szala, Borys i Kądziołka. Efektowny występ Biało-Czerwonych został doceniony i był szeroko komentowany. Eksperci zauważyli między innymi kapitalną grę zespołową i fenomenalną technikę podopiecznych Marcina Włodarskiego.

W drugiej kolejce grupowych zmagań Polaków czekał pojedynek z Węgrami, gospodarzami turnieju. Wynik już w 8. minucie otworzył Skoczylas, a przed przerwą na 2:0 podwyższył Sznaucner. W 52. minucie Biało-Czerwoni prowadzili już 3:0 po trafieniu Hurasa. Chwilę później pierwszego gola dla ekipy Attili Belvona strzelił Varga. W 70. minucie rywale “Orzełków” zbliżyli się na 2:3 – bramkę zdobył Simon.

Odpowiedź zespołu trenera Włodarskiego była piorunująca – w 76. minucie Árona Yaakobishvilego pokonał Tomczyk, a już cztery minuty później piłkę w siatce umieścił Borys. Węgrów było stać na jeszcze jednego gola, ale Molnar wpisał się na listę strzelców dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Wygrana z gospodarzami sprawiła, że reprezentacja Polski zapewniła sobie awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie A. Jej rywalem będzie drużyna, która uplasuje się na drugiej lokacie w grupie B.