Z kim Polacy zagrają w niedzielę? Czeka ich trudniejszy rywal

Pierwsze wrześniowe spotkanie eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 Polakom udało się wygrać. Biało-czerwoni pokonali Wyspy Owcze 2:0. Z kim zmierzą się w kolejnym meczu?

Reprezentacja Polski
pressfocus Na zdjęciu: Reprezentacja Polski
  • W czwartek Polska wygrała w eliminacjach do EURO 2024 z Wyspami Owczymi
  • W niedzielę 10 września biało-czerwonych czeka kolejny mecz eliminacji
  • Następnym rywalem grupowym Polaków będzie Albania

Albania następnym rywalem Polaków

Wygrana nad reprezentacją Wysp Owczych pozwoliła Polsce przeskoczyć w tabeli Mołdawię i dopisać do konta kolejne ważne punkty. Gra nie układała się w 1. połowie po myśli biało-czerwonych, ale z pomocą nadszedł VAR, po którym sędzia podyktował rzut karny. Na gola zamienił go Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski w 83. minucie dołożył drugie trafienie, a Polska wygrała 2:0. Już za kilka dni czeka ją spotkanie z bardziej wymagającym rywalem. 10 września w niedzielę podopieczni Fernando Santosa zmierzą się z Albanią.

W poprzednim spotkaniu z Albańczykami Polakom udało się wygrać 1:0. Kolejne zwycięstwo pozwoliłoby przeskoczyć rywala w tabeli i zbliżyć się do liderujących Czechów. Polska zagra jednak na trudnym terenie. Mecze w Tiranie noszą znamiona wymagających zarówno fizycznie, jak i psychicznie ze względu na zachowanie kibiców.

Zobacz też: Mecz odplamiacz nie był spacerkiem, brakowało radości z gry [OCENY]

Komentarze