Fernando Santos najstarszym selekcjonerem reprezentacji Polski w historii

Fernando Santos
fot. PressFocus Na zdjęciu: Fernando Santos

Fernando Santos zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Portugalczyk oficjalnie jako nowy opiekun Biało-czerwonych będzie zaprezentowany we wtorek 24 stycznia o godzinie 13:00. Cezary Kawecki przekazał natomiast na Twitterze, że doświadczony trener został najstarszym selekcjonerem reprezentacji Polski w historii.

  • Fernando Santos zastąpi Czesława Michniewicza w roli selekcjonera reprezentacji Polski
  • 68-latek będzie kolejnym Portugalczykiem, prowadzącym Biało-czerwonych
  • Debiut w nowej roli zaliczy w marcowych meczach eliminacji do Euro 2024

Doświadczony selekcjoner przejmuje reprezentację Polski

Fernando Santos według informacji dziennikarza Fabrizio Romano ma podpisać z Polskim Związkiem Piłki Nożnej kontrakt do 2026 roku. Jednocześnie jego asystentami mają być Łukasz Piszczek oraz Tomasz Kaczmarek. Pierwszy ostatnio udzielał się w LKS-ie Goczałkowice i platformie Viaplay jako ekspert piłkarski. Drugi z wymienionych prowadził do niedawna Lechię Gdańsk, z którą latem minionego roku grał w europejskich pucharach.

Cezary Kawecki poinformował na Twitterze, że następca Czesława Michniewicza zostanie najstarszym selekcjonerem Biało-czerwonych w historii. Nawet Leo Beenhakker, gdy obejmował stery nad reprezentacją Polski w 2006 roku, był młodszy, mając 63 lata. Na trzecim miejscu pod tym względem znajduje się natomiast Franciszek Smuda, który w momencie, gdy przejął stery nad Biało-czerwonymi w 2009 roku, miał 61 lat.

Najstarsi selekcjonerzy reprezentacji Polski w historii:

  1. Fernando Santos: 68 lat
  2. Leo Beenhakker: 63 lata
  3. Franciszek Smuda: 61 lat
  4. Henryk Reyman: 59 lat
  5. Ryszard Koncewicz: 57 lat

Reprezentacja Polski debiut pod wodzą nowego selekcjonera zaliczy w marcu, mierząc się najpierw na wyjeździe Czechami, a kilka dni później w roli gospodarza z Albanią. Oba mecze odbędą się w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Czytaj więcej: Oficjalnie: Santos selekcjonerem reprezentacji Polski!

Komentarze