Wieteska dostanie bilet do Kataru? “Mam większą szansę”

Mateusz Wieteska
PressFocus Na zdjęciu: Mateusz Wieteska

Mateusz Wieteska gra regularnie w Ligue 1. 25-latek uważa, że występy w Clermont mogą przybliżyć go do otrzymania powołania na mundial w Katarze.

Wieteska ocenił swoje szanse na granie w kadrze

Mateusz Wieteska w czerwcu zaliczył debiut w seniorskiej reprezentacji Polski. Kilka tygodni później 25-latek zamienił Legią na występujące w Ligue 1 Clermont. Polak od razu stał się podstawowym piłkarzem. Dotychczas rozegrał osiem meczów, które jak twierdzi Wieteska, przybliżają go do grania w kadrze.

Wydaje mi się, że po zmianie klubu mam większą szansę, żeby pojechać na mundial. Jeśli będę grał we Francji regularnie i będę się prezentował dobrze, to trener zwróci na mnie większą uwagę – przyznał Wieteska.

Przyjechałem tu z bardzo dobrym nastawieniem i świadomością, że to ostatnie zgrupowanie przed mundialem. Jest ono dość krótkie, więc trzeba pokazać się jak najlepiej i spowodować ból głowy trenera Michniewicza przy wyborze kadry na mistrzostwa – powiedział obrońca Clermont.

Jak oceniam swoje szansę na grę? Uważam, że mogę wystąpić w jednym z dwóch meczów. Dlatego na treningach pracuję ciężko i próbuję przekonać trenera, aby dał mi jakieś minuty – dodał jednokrotny reprezentant Polski. Biało-czerwonych czeka w czwartek mecz z Holandią, a trzy dni później wyjazdowa konfrontacja w Walii.

Czytaj także: Janekx89 dla Goal.pl #10. Reprezentant Polski blisko Milanu. Projekt #StudioBelek

Komentarze