Wiemy, gdzie Polacy zagrają wrześniowe mecze eliminacyjne

Stadion PGE Narodowy
Stadion PGE Narodowy PressFocus

UEFA poinformowała na swojej stronie internetowej, gdzie Biało-czerwoni rozegrają trzy wrześniowe spotkania eliminacji do mistrzostw świata.

Polacy wrócą na Stadion PGE Narodowy

Na oficjalnej stronie internetowej UEFA można już sprawdzić, gdzie zostaną rozegrane wrześniowe spotkania eliminacji do mistrzostw świata. Reprezentację Polski w piłce nożnej czekają wówczas trzy mecze, z czego dwa domowe. Pojedynki z Albanią (2 września o godzinie 20:45) oraz Anglią (8 września o godzinie 20:45) rozegrane zostaną na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Wyjazdowy mecz z San Marino odbędzie się zaś w Serravalle na San Marino Stadium.

Taki wybór areny domowych pojedynków piłkarzy Paulo Sousy oznacza, że Biało-czerwoni powrócą na Stadion PGE Narodowy po niemal dwuletniej przerwie. Ostatnim spotkaniem rozegranym na tym obiekcie było zwycięstwo nad reprezentacją Słowenii (3:2) w ramach eliminacji do nadchodzących mistrzostw Europy. Odbyło się ono 19 listopada. Od tamtej pory Polacy rozegrali pięć domowych spotkań. Towarzyskie starcie z Finlandią (5:1) odbyło się w Gdańsku, podobnie jak bezbramkowy remis z Włochami w Lidze Narodów. Mecz z Bośnią i Hercegowiną (3:0) miał miejsce we Wrocławiu, a spotkania z Ukrainą (2:0) i Holandią (1:2) w Chorzowie. Ostatnie spotkanie u siebie Biało-czerwoni rozegrali zaś przeciwko Andorze (3:0) na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie.

Powrót na Stadion PGE Narodowy wiązać się będzie z istotnym spotkaniem eliminacji do mistrzostw świata. By poprawić swoją sytuację w tabeli, Polacy w swojej twierdzy będą musieli pokonać Albanię. Obecnie Biało-czerwoni zajmują czwarte miejsce, ustępując Anglikom, Węgrom i Albańczykom.

Komentarze