Sousa z Andorą może postawić na ultraofensywny system gry

Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski fot. PressFocus

Reprezentacja Polski dzisiaj wieczorem zmierzy się w spotkaniu drugiej kolejki eliminacji do mistrzostw świata z Andorą Biało-czerwoni prawdopodobnie zagrają w tym starciu w ultraofensywnym ustawieniu wyjściowym 3-4-3. Realny scenariusz zakłada, że w ataku Polaków zagrają: Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek i Robert Lewandowski.

Selekcjoner może znów zaskoczyć

Reprezentacja Polski będzie chciała wrócić na zwycięski szlak, chcąc jednocześnie przełamać serię trzech spotkań bez wygranej. Kilka dni temu w niezwykłych okolicznościach Biało-czerwoni zremisowali 3:3 z Madziarami, mimo że przegrywali 0:2.

Selekcjoner polskiej ekipy zapowiedział już na konferencji prasowej, że pewni gry mogą być Wojciech Szczęsny i Lewy. Bramkarz Juventusu miał swój udział przy golu dla Węgrów na 1:0 na Puskas Arenie. Tymczasem Lewandowski uratował reprezentację Polski, zdobywając bramkę na 3:3.

Według doniesień dziennikarzy portugalski trener może dzisiaj zaskoczyć składem. W wyjściowym składzie defensywy Biało-czerwonych prawdopodobnie znajdzie się Kamil Glik, któremu pomagać będą mieli Kamil Piątkowski i Bartosz Bereszyński.

Raczej mało realny scenariusz zakłada, aby miejsce w składzie utrzymał Arkadiusz Reca. Najpewniej jego miejsce zajmie w składzie Maciej Rybus. Drugim skrzydłowym może być Kamil Jóźwiak. W środku pola za defensywne poczynania odpowiedzialny ma być Grzegorz Krychowiak, natomiast za kreowanie gry rozliczany będzie Piotr Zieliński.

W roli wysuniętego napastnika zagra Lewandowski, a za jego plecami ustawieni mogą być: Milik i Piątek.

Przypuszczalny skład Polaków na mecz z Andorą

Polska: Szczęsny – Piątkowski, Glik (Dawidowicz), Bereszyński, Rybus, Krychowiak, Zieliński, Jóźwiak, Milik, Piątek, Lewandowski.

Spotkanie pomiędzy Polską a Andorą rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20.45.

Komentarze