Sousa blisko zwolnienia? Niespodziewany kandydat na następcę!

Paulo Sousa
Paulo Sousa fot. PressFocus

Paulo Sousa i jego przyszłość w roli selekcjonera reprezentacji Polski nie może być pewna. Najnowsze doniesienia w sprawie Portugalczyka pojawiły się na łamach serwisu TVPSport.pl. Podobno realny scenariusz zakłada, że miejsce aktualnego opiekuna Biało-czerwonych może zająć Stanisław Czerczesow. 57-latek ostatnio zakończył pracę z reprezentacją Rosji.

  • Paulo Sousa i jego przyszłość w reprezentacji Polski wciąż stoi pod znakiem zapytania
  • Prezes PZPN Zbigniew Boniek nie myśli o zwolnieniu Portugalczyka, ale nie wiadomo, jako decyzję podejmie jego następca
  • TVPSport.pl przedstawiło informacje na temat niespodziewanego kandydata do zastąpienia 50-latka

Euro nie wyszło, Sousa out?

Paulo Sousa, miał jasny cel przed startem Mistrzostw Europy, aby wywalczyć awans z reprezentacją Polski do fazy pucharowej turnieju. Biało-czerwoni nie sprostali jednak oczekiwaniom kibiców przede wszystkim w pierwszym meczu Euro 2020 przeciwko Słowacji.

W spotkaniu przeciwko Hiszpanii polska drużyna zaprezentowała się lepiej, ale wywalczyła tylko remis, który niewiele jej dawał. Z kolei w starciu ze Szwedami zespół Sousy przegrał 2:3, mimo że zdołał odrobić dwubramkową stratę.

Tajemnicą Poliszynela jest, że przyszłość portugalskiego trenera jako selekcjonera reprezentacji Polski uzależniona jest od sierpniowych wyborów na nowego prezesa PZPN. Aktualnie faworytem wydaje się były prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza. Chociaż aktualny wiceprezes Marek Koźmiński też wierzy w sukces.

Tymczasem w materiale opublikowanym na stronie internetowej TVPSport.pl można przeczytać, że kandydatem do zastąpienia Sousy jest Czerczesowo. Były trener Legii Warszawa nie zaliczył ostatnio udanych Mistrzostw Europy ze Sborną. Niemniej w Polsce zapracował na dobrą opinię, bo legioniści pod jego wodzą prezentowali się bardzo dobrze.

Rosjanin to jednak nie jedyny kandydat na nowego opiekuna Biało-czerwonych. Na liście tej znajdują się również: Czesław Michniewicz, Marek Papszun, czy Piotr Stokowiec. Swego czasu spekulowano też, że stery nad reprezentacją Polski może przejąć Michał Probierz.

Czytaj więcej: Ekstraklasa wraca! Legia faworytem? Zapytaliśmy ekspertów, kto wygra ligę

Komentarze