Jerzy Brzeczek
Jerzy Brzeczek fot. Grzegorz Wajda

Szef TVP Sport: Mecz z Holandią rozstrzygnie przyszłość Brzęczka

Jerzy Brzęczek w meczu reprezentacji Polski z Holandią powalczy o swoją posadę? Niewykluczone. Takie stanowisko na łamach jednego z portali społecznościowych wyraził dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. Jego zdaniem selekcjoner Biało-czerwonych od jakiegoś czasu jest w nienajlepszych relacjach z Robertem Lewandowskim, który podobno ma mieć już dość aktualnego opiekuna reprezentacji Polski.

Czytaj dalej…

Jerzy Brzęczek prowadził reprezentację Polski jak na razie w 23 meczach, w których zaliczył 12 zwycięstw, notując też pięć remisów i sześć porażek. Z wygranych spotkań jedynymi w teorii mocnymi przeciwnikami, których pokonali Biało-czerwoni w czasie kadencji 49-letniego trenera, była Austria i Ukraina. Chociaż ta druga ekipa była osłabiona brakiem kilku kluczowych piłkarzy, którzy byli wyłączeni z gry z powodu między innymi zakażeń na COVID-19.

Reprezentacja Polski pod batutą Brzęczka przegrała natomiast z Portugalią, Włochami (dwa razy), Czechami, czy Holandią. O ile jednak same porażki z tymi ekipami nie są bolesne, bo w pewnym sensie mogły być wkalkulowane, to według wielu głosów styl gry był tym, co najbardziej niepokoiło w kontekście postawy polskiej ekipy.

Tak naprawdę w normalnych okolicznościach Biało-czerwoni powinni być w swoim najlepszym punkcie tuż po Euro. Niemniej fakt, że mistrzostwa Europy zostały przełożone, dał dodatkowy czas na pracę aktualnemu selekcjonerowi drużyny narodowej. Tymczasem nie widać, aby ten czas został dobrze spożytkowany. Nie dziwią zatem głosy, że posada aktualnego opiekuna reprezentacji Polski jest niepewna.

“Lewy” zagrał ciszą

Oliwy do ognia dolała sytuacja po spotkaniu Biało-czerwonych z Włochami, gdy o plan na grę z ekipą z Półwyspu Apenińskiego został zapytany Robert Lewandowski. Kilku sekundowa cisza w wykonaniu napastnika Bayernu Monachium wydawała się wymowna. Tymczasem głos w tej sprawie zabrał dyrektor TVP, wyrażając swoje zdanie na łamach Twittera.

– Z tego co słyszę relacje Roberta Lewandowskiego z Jerzym Brzęczkiem są od dawna mniej niż przyjazne. Lewandowski ma dość. I kilku innych bardzo ważnych zawodników tej reprezentacji podobnie. Mecz z Holandią rozstrzygnie przyszłość selekcjonera – napisał Marek Szkolnikowski.

Reprezentacja Polski już w najbliższą środę rozegra swój kolejny mecz. Tym razem rywalem Biało-czerwonych będzie Holandią, z którą ekipa Jerzego Brzęczka przegrała we wrześniu 0:1.

Komentarze