Polska U-21 nie sprostała rówieśnikom z Bułgarii, Biało-czerwoni rozczarowali [WIDEO]

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała wtorkowy mecz w ramach siódmej kolejki eliminacji do mistrzostw Europy. Drużyna Adama Majewskiego uległa Bułgarom (0:1).

Polska - Bułgaria
  • Tylko jeden gol padł w rywalizacji Polski z Bułgarią na Stadionie Śląskim
  • Autorem jedynej bramki był Marin Petkow
  • Na trybunach Kotła Czarownic w Chorzowie obecnych było 5490 widzów

Polska – Bułgaria: Petkow z gole na wagę trzech punktów

Reprezentacja Polski do lat 21 przystępowała do potyczki z Bułgarią, chcąc wykonać kolejny krok w kierunku awansu do MME. Zadanie nie było jednak łatwe, bo na drodze Biało-czerwonych stanęli rówieśnicy z Bułgarii. Ekipa Adama Majewskiego podchodziła do potyczki po wygranej nad Izraelem (2:1). Z kolei zespół Aleksandara Dymitrova rozbił Estonię (6:0).

Pierwsza część spotkania upłynęła pod znakiem dwóch celnych strzałów gospodarzy i jednego po stronie gości. Żadna z prób nie wpłynęła jednak na to, aby kibice mogli poderwać się ze swoich siedzisk. Finalnie na przerwę obie drużyny udały się z bezbramkowym remisem. Szczególnie niepokoić mogła postawa polskiej drużyny, w której brakowało zaangażowania i agresji.

Po zmianie stron na gola trzeba było natomiast czekać do 58 minuty. Marin Petkow zdecydował się na uderzenie z mniej więcej 25 metrów i Kacper Tobiasz został zmuszony do kapitulacji, ku niezadowoleniu publiczności obecnej na trybunach Stadionu Śląskiego. Mimo że zespół Adama Majewskiego miał sporo czasu na odrobienie straty, to nic finalnie nie wskórał i druga porażka Biało-czerwonych w trwających eliminacjach stała się faktem.

Polska U-21 – Bułgaria U-21 0:1 (0:0)
0:1 Marin Petkow 58′

Reprezentacja Polski do lat 21 awansuje na MME?