Optymistyczne wieści ws. Casha. Kiedy możliwe powołanie?

Matty Cash
Matty Cash Pressfocus

Matty Cash ubiega się o polskie obywatelstwo. Najnowsze wieści w tej sprawie są optymistyczne. Kiedy może nastąpić ewentualne powołanie do kadry Paulo Sousy?

  • Matty Cash podjął działania w celu uzyskania polskiego paszportu i obywatelstwa
  • 24-latek rzekomo złożył już wszystkie wymagane dokumenty
  • Kiedy defensor Aston Villi mógłby zagrać w drużynie Paulo Sousy?

Cash coraz bliżej kadry

Matty Cash w ostatnich tygodniach to piłkarz, który podzielił opinię publiczną w naszym kraju. Jedna część jest przeciwna jego grze w kadrze, a druga twierdzi, że biało-czerwoni nie mogą pozwolić sobie na rezygnację z takiego zawodnika. Na ten moment 24-latek nie może znaleźć się w drużynie Paulo Sousy, gdyż nie ma polskiego obywatelstwa. Piłkarz podjął już jednak odpowiednie kroki.

Staram się o polski paszport i obywatelstwo. Na razie nie mogę wiele zrobić. Ten proces trwa i mam nadzieję, że dobiegnie końca najszybciej, jak to możliwe. Mój agent prowadził rozmowy z PZPN-em, ale do momentu załatwienia dokumentów, nie mogę nic powiedzieć – tak jakiś czas temu w wywiadzie dla programu Jej Wysokość Premier League na antenie Canal+ Sport mówi Matty Cash.

Słowa defensora Aston Villi potwierdzają się. Tomasz Włodarczyk poinformował, ze złożył już wszystkie wymagane dokumentu w polskim konsulacie w Londynie. Wniosek ten jest komplety, co sprawia, że wydanie 24-latkowi polskiego obywatelstwa i paszportu powinno być formalnością. Załatwienie urzędniczych spraw nierzadko trwa długo.

Jeżeli nie wystąpią żadne komplikacje, Cash powinien otrzymać dokumenty do końca tego roku. Wobec tego 24-latek na zgrupowaniu reprezentacji Polski mógłby stawić się najwcześniej w marcu 2022 roku. Wówczas zaplanowano rozegranie meczów barażowych o udział na Mistrzostwach Świata 2022, które zorganizuje Katar.

Czytaj także: Kulesza skomentował sprawę Casha. PZPN ma jasne stanowisko

Komentarze