Skład na mecz Anglia – Polska, kogo wybierze Paulo Sousa?

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Reprezentacja Polski dzisiaj wieczorem zmierzy się w spotkaniu trzeciej kolejki fazy grupowej eliminacji do Mistrzostw Świata z Anglią. Mecz odbędzie się na słynnym stadionie Wembley. Poniżej umieszczamy przypuszczalne zestawienie Biało-czerwonych na to starcie.

  • W szlagierze trzeciej kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata piłkarze Biało-czerwonych zagrają na wyjeździe z Anglią
  • Polski zespół w trakcie marcowego zgrupowania został osłabiony, bo kontuzja wykluczyła z gry Roberta Lewandowskiego. Tymczasem pozytywne wyniki na COVID-19 mieli: Łukasz Skorupski, Mateusz Klich i Mateusz Piątkowski
  • Prezentujemy przewidywany skład polskiej ekipy na mecz z wyspiarzami

Lewandowski nie zagra z Anglią

Reprezentacja Polski po dwóch rozegranych spotkaniach w drodze na mundial w Katarze wywalczyła siedem punktów. Jest to następstwem remisu z Węgrami (3:3) i zwycięstwa nad Andorą (3:0). Warto jednak zaznaczyć, że w obu bataliach kluczową postacią w szeregach Biało-czerwonych był Robert Lewandowski. W dzisiejszym starciu przeciwko Synom Albionu napastnika Bayernu Monachium jednak zabraknie.

Warto jednak podkreślić, że nie tylko Lewy nie będzie mógł zagrać z Anglią. W wyjściowym składzie zespołu Paulo Sousy zabraknie również Kamila Piątkowskiego i Mateusza Klicha, którzy w trakcie marcowego zgrupowania mieli pozytywne wyniki na obecność COVID-19. Fakt, że Synowie Albionu dysponują niezwykłym potencjałem ofensywny, może wymusić na selekcjonerze reprezentacji Polski grę w defensywnym ustawieniu.

Skład na mecz Anglia – Polska, Biało-czerwoni ze zmianami w drugiej linii

W bramce Biało-czerwonych pojawi się Wojciech Szczęsny. Dla golkipera Juventuusu bój z Synami Albionu jest jednocześnie powrotem do Londynu. W przeszłości zawodnik występował w Arsenalu. Blok defensywny ma się natomiast składać z czterech zawodników. Na środku obrony brylować będą mieli Jan Bednarek i Kamil Glik. Tymczasem na bokach można spodziewać się Bartosza Bereszyńskiego i Maciej Rybusa.

W drugiej linii polski team zagra najprawdopodobniej w ustawieniu z pięcioma pomocnikami. W środku pola spodziewać się można Grzegorza Krychowiaka. Mając na uwadze to, że selekcjoner Paulo Sousa lubi zaskakiwać, to nie powinno zdziwić pojawienie się Rafała Augustyniaka w pierwszym składzie. Na bokach mogą wystąpić Kamil Grosicki i Kamil Jóźwiak. W roli wysuniętego napastnika zagra prawdopodobnie Krzysztof Piątek, a za jego plecami Piotr Zieliński.

Przewidywany skład na mecz Anglia – Polska

Polska: Szczęsny – Rybus, Bednarek, Glik, Bereszyński, Grosicki, Augustyniak, Krychowiak, Jóźwiak, Zieliński, Piątek.

Spotkanie pomiędzy Anglią a Polską rozpocznie się w środę o godzinie 20.45.

Anglia
Polska
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 31. marca 2021 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze